Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után ha...

Lézeres szemműtét után ha velem is az történne, mint más emberekkel, hogy ismét szemüveget kell hordanom, mert visszaromlik kicsit pár év múlva, kontaktlencsét is horhatok, vagy a műtét már soha többet?

Figyelt kérdés
Illetve ha megint hordanom kéne, meg lehet ismét műteni, ha -2-re vagy afölé romlana a szemem (azalatt nem akarom), vagy csak egyszer lehet ilyet?
2022. szept. 9. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Többször is lehet elvileg.
2022. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak drága, így nem érdemes elhamarkodni. Várd meg, amíg szemüveggel huzamosabb ideig (2-3 évig) jól látsz, nem kell erősebb és utána műtesd, akkor kevesebb eséllyel romlik vissza.
2022. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, kettes, ezt tudom, hogy várni kell. Az hogy drága, nekem nem számít, iszonyatosan erős a dioptriám, (sajnos genetika, számtalan kivizsgáláson voltam már, és semmi betegségem, szemészhez is évente járok), ezért mindenképp meg akarom ha már nem romlik és alkalmasnak találnak. Viszont én olyanokat is olvastam a témáról, hogy annak is volt, akinek visszaromlott, hogy úgy műtette a szemét, hogy neki se romlott már évek óta. Ezért kérdezem, hogy ha velem is ez lenne, a műtét után soha többet nem hordhatok kontaktlencsét vagy igen?
2022. szept. 9. 13:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy szemész orvostól kéne megkérdezned.
2022. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt ott tudják megmondani ahol a műtétet végezni fogják, hívd fel őket és akár időpontot is kérhetsz, ha tényleg nagyon nagy a dioptria ne várj vele.
2022. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél nagyobb a dioptria annál többet kell eltávolítani lézerrel a szaruhártya anyagából! Ahogy írtad most egészséges vagy ,lecsével szemüveggel jól látsz! Felesleges kockázatvállalás.
2022. szept. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!