Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Romolhat az ember szeme 2...

Romolhat az ember szeme 2 hónap alatt annyit hogy enyhén "kicsúszva" lásson dolgokat ha előtte csak kicsit volt rossz a szem de hasonló tünetek nem voltak?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete Szemész orvosnál voltam ahol egyebek mellet -1.50 és -0.75 dcyl cilinderes értéket mérték, diootria -0.50 s -0.75. Ezek az értékek alapján ugye cilinderes szemüveg kellene asztigmia végett is.

Amúgy "kicsúszás" alatt azt értem hogy pl pár méterre lévő tv teteje enyhén látszódik a tv felett, van hogy jobban de van hogy alig.

Ami engem érdekelne hogy igaz az egyik szemem jó pár éve rosszabb volt mint a másik és nagyobb távolságból nehezen olvastam le pl a rendszámokat de az hogyan lehetséges hogy kb 2 hónappal ezelőttig semmi hasonló "Kicsúszás" dolgot nem érzékeltem és valamivel jobban is láttam a rosszabbik szememmel,de aztán kb ~1.5-2 hónapja először egy kis időre aztán kb 1 hónapja már szinte mindig ez van.

Ez normális ennyi idő eltelte alatt?

Gondolkodtam hogy nem e az végett kezdett ez így rosszabbodni mert rengeteget kezdtem a telefonon tanulni meg minden egyebet csinálni a számítógép helyett mert egy kéz és láb sérülés végett nem tudtam a gépet használni , általában 8 órát egy nap kb május óta és a telefont sokkal közelebbről néztem mint a monitorral tettem volna.

Kb 2 hete a sérülésem megszünt és mióta ez végett többet tudok kint lenni a szabadban is fájdalom nélkül és kevesebbet használom a "kütyüket" mintha picit javult volna a helyzet de ez lehet csak hülyeség és be beszélem magamnak.

Most ez végett mielőtt szemüveget csináltatnék gondolkodom rajta hogy várjak e hátha ezek hatására javulna valamennyit és mellette kezdjek szem gyakorlatokat is, és csak egy újabb látásvizsgálat után csináltassak szemüveget, bár lehet csak áltatom magam és időhúzás lenne.



2022. szept. 18. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A kérdés,hogy mióta van meg ez a szemüveg és azelőtt,hogyan láttál vele. Volt esetleg korábban is panasz rá?
2022. szept. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincsen szemüvegem meg nem is volt eddig mert pár hónappal ezelőttig sosem volt ennyire észrevehető probléma, távolba annyira nem élesen láttam pl a rendszámokat és annyi. Pár ismerős említette hogy lehet az akkor kapott 2. Covid oltás is okozhatta de azt kétlem.
2022. szept. 27. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ilyen erős kicsúszást érzékelsz, akkor tényleg lehet, hogy cylinderes szemüveg kell. De arra vigyázz, mert sok optikus örömmel ír fel ilyen szemüveget.
2022. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!