Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg megszokási problémák,...

Szemüveg megszokási problémák, furcsa erős halszem hatás és hasonló nehézségek.Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lehet az oka annak, ha egy szemüveg megszokhatatlan a helyes PD és dioptriaérték mellett. Tehát a talajt és bármit ami lentebb és oldalt helyezkedik eltérő módon torzan látom.

Az optikus szerint ez normális és nem szoktam meg, sztem meg nem normális, mert egy egyfókuszú lencsénél érzem, ha jó.

Mit lehet tenni? Vagy szépen el kell fogadni és addig lencséket csináltatni több 10 ezer ft-kér míg jó nem lesz...?



2022. ápr. 20. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi a szemed baja, és milyenek a lencsék, de vannak olyanok, amiket hetekbe telik megszokni.
2022. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje van meg?
2022. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen és csak erősködtem, hogy nem jó, azt hiszem 3-4x mentem vissza, volt, hogy néha ráfogták hogy rosszul van beállítva a tengelyhez, valamit olvasztottak ott a "papucsnál", aztán a végén kiderült, hogy cilinderes volt és azt állították be rosszul. Szerintem ha pár hét után nem jó, menj vissza megint.
2022. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
cilinder? multifokális?
2022. ápr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olcsó kínai plázás lencse, vagy minőségi?
2022. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Semmi baja a szememnek. Normális egyfókuszú lencsére van szükséges (mínuszos).Se cylinder semmi. Ezért kérdem, hátha van erre megoldás.

Az az érdekes, ha megemelem a szemüveget kb fél centit, akkor vmennyire elmúlik ez a torzítás.

2022. ápr. 20. 15:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el szemészhez vagy egy másik optikushoz, ő beméri neked, megnézi a leleltedet és rájön mi a baj.
2022. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez a szemüveg amiről írok, beljebb ül az arcomban, amit hordok magasabban fekszik és ott nem érzékelem ezt.

Az egyik helyen azt a választ kaptam, hogy ilyen nincs, de ezek szerint mégis van.

2022. ápr. 20. 15:11
 9/10 A kérdező kommentje:
Már voltam és optikusnál is (soknál). Elmondom mi a bajom és néznek rám furcsán. Úgy gondolom ilyet nem kellene tapasztalnom, ilyen szintű alaplencsénél.
2022. ápr. 20. 15:13
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenek a szemüvegek... Csak ha feltétlen muszáj, akkor használd. Ez lehet akár napi pár perc is. Amúgy inkább mellőzd.
2022. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!