Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Utóhályog miatti YAG-lézerezés...

Utóhályog miatti YAG-lézerezés sikertelensége következtében üvegtesti műtéten átesettek, milyen tapasztalataitok voltak? Jól sikerült a műtét?

Figyelt kérdés

Úgy jártam, hogy közel 11 év elteltével a bal szememen is kialakult az utóhályog/tokosodás, de a jobbal ellentétben viharos gyorsasággal történt. Kb. két hét alatt a semmiből olyan vastagságban alakult ki a szememben, hogy még egy második YAG-lézeres kapszulotómia sem járt eredménnyel. Akárhogyan is próbálkozott a kezelőorvos, képtelen volt vele leszedni, mert a lézer azt a vastagságot már nem vitte. Mondta, hogyha valamilyen panaszom van, akkor kedden menjek hozzá vissza, de szerintem semmi értelme nem volna, mert a pénteki ottlétem alatt azt vettem ki a szavaiból, a hanglejtéséből és a reakcióiból, hogy határozottan elzárkózik a műtéttől. Elég jól tudok olvasni a sorok között. Emiatt így meg nem is akarnám zaklatni ezzel, majd megcsinálja valaki más helyette. Csak jó volna tudni, hogy milyen esélyeim vannak, mert ez így hajszál híján ugyanolyan, mint az első lézerezés előtt, homály a köbön.

Ez az állapot engem így nagyon zavar, úgy érzem, hogy muszáj lesz megműttetni. Egy harmadik lézerezésnek meg gondolom nem lenne már semmi értelme.


A vizsgálati lapon meg az van írva a bal szemem állapotára, hogy nem megítélhető, nyilvánvalóan az erős tokosodás miatt, de biztosan az is teljesen ép (az részletkérdés, hogy műlencse van az eredeti helyén, attól még a látás minősége ugyanolyan azzal is), mert ha közvetlenül egy 1 mm-es átmérőjű lyukon át nézek ki, akkor ugyanolyan tűélesen és kristálytisztán látok vele, mint a jobb szememmel.



#hályog #tokosodás #YAG-lézeres kapszulotómia #üvegtesti műtét
2022. szept. 18. 18:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!