Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi az a cilinder?

Mi az a cilinder?

Figyelt kérdés

Hanyas lehet a szemem ha csak az egyik szemem rossz?

Mi az a cilinder?

Bocsi de nagyon tudatlan vagyok e téren


2022. okt. 11. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
A szemüveg üvegét nevezik ennek.
2022. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Ha a szemem romlásával együtt az egyik szememre kicsit bandzsítani is elkezdtem akkor ha hordok kontaktlencsét vagy szemüveget akkor ez a probléma megszűnik amïg viselem valamelyiket?
2022. okt. 11. 21:00
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

A cilinder nem a szemüveg üvege...


A cilinderes szem azt jelenti, hogy a szaruhártya nem tökéletes gömbfelszín, hanem egyik irányban nagyobb a görbülete, mint a másikban, mintha egy gumulabdát összenyomnál mondjuk.

2022. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Cilindert a bűvészek szoktak hordani. Egy fekete kalap.
2022. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
A cilinderes szemüveghez úgynevezett tóruszból, azaz hengeres testből kimetszett egyedileg legyártott és csiszolt lencsét alkalmaznak, azaz nem gömbfelszínből kialakított lencsét. Ezáltal lesz alkalmas arra, hogy más-más irányokba fókuszálja a fénysugarakat. Ennek érdekében a lencse felírása több értéket is tartalmaz: mínusz és plusz cilindert is.
2022. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Kár volt a 3 ast lepontozni .
2022. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
Bocs,az 1 est.
2022. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
A "cilinder" szó azt jelenti: henger. Úgyismint a hengeres régi kalap, úgy is, mint a robbanómotorok munkahengerei, illetve ebben az esetben a szem hengeres típusú torzítása, ahogy fentebb a kolléga rámutatott.
2022. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Itt a többi kérdésem:

1.: Ha a szemem romlásával együtt az egyik szememre kicsit bandzsítani is elkezdtem akkor ha hordok kontaktlencsét vagy szemüveget akkor ez a probléma megszűnik amïg viselem valamelyiket?

2.: Hanyas lehet a szemem ha csak az egyik szemem rossz?

2022. okt. 11. 21:59
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le titeket, én mindenkinek zöldkezeztem a válaszát!
2022. okt. 11. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!