Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen a cilinderes szemüveg?...

Milyen a cilinderes szemüveg? Eltér a normálistól? Látszik valami kívülről?

Figyelt kérdés
12 éves korom óta vagyok szemüveges, eddig mindig azt mondták rövidlátó vagyok. Tegnap voltam szemésznél és azt mondta nem simán rövidlátó vagyok, hanem astigmiám van. Eddig -3.00 és -3.50-es dioptriám volt, most csak -2.75ös és -3.25ös, de mindkettőnél van 2.50 cylinder. Érdekelne, hogy végülis mi ez a cylinder, látszani fog-e. Béna lesz-e a szemüveg? Köszönöm.

2022. szept. 2. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi sem látszik rajta. Nekem is cilinderes van, teljesen normális lencse kinézete van.

Ahol felírták ezt a szemüveget jegyezd meg és oda menj legközelebb is, ez a szemhiba az optimetristákat nem szokta érdekelni, inkább erósebb lencsét írnak fel cilinder nélkül.

2022. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a szemgolyó felszíne nem teljesen gömbölyű, hanem a vízszintes vagy a függőleges tengely mentén enyhén lapított. A szemüvegen nem látszik belőle semmi.
2022. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért én a helyedben másik helyen is megnézetném. Én úgy tudom nem mindenkinek tolerálja az agya a cylindert.
2022. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Illetve még annyit, hogy sok helyen imádják a cylindert ráerőltetni, mert drágább lencse. Nekem egy optikus mondta, hogy előző orvosa mindenkinél cylindert látott, ezért kell a manuális vizsgálat is.
2022. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!