Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Erre jó a szemüveg vagy más...

Erre jó a szemüveg vagy más problémàm van?

Figyelt kérdés

Sosem voltam szemüveges, de mióta a munkám miatt sokat nézek közelre és apró dolgokkal babràlok úgy éreztem nagyon hamar fárad a szemem és nehezen fókuszál egy idő után.

Elmentem és miután belenéztem egy gépbe kijott, hogy egyik szemem -0.75 a másik 0.50es és fel írtak egy ilyen szemüveget hogy hordjam amikor dolgozom.


Próbáltam minél kevesebbszer használni mert azt olvastam és éreztem is hogy hozza szokik a szem és nélküle még rosszabb lesz a látás.


Most ott tartok, hogy néha erzek egy enyhe nyomást abban a szememben amelyik 0.75s volt és ami a legjobban zavar, hogy kancsinak látom nagyon sokszor . Pl képeken is elég feltűnő és érzem is hogy nehezebben fókuszál a szemem illetve mar ha messzire is nézek olyan érzés minta automatikusan ‘össze engedném’ a szemeim mert megterhelő élesen látnom .

Ez azért van mert lehet mar allandoan kellene a szemüveg ? És megoldja ezt , vagy valami mas probléma lehet? Akik szemüvegesek és épp nem hordják a szemüveget tudtam hogy homályosan látnak, de azt nem

Hogy kancsalság jeleit is mutatnák? Ezért gondolom hogy valami nincs rendben, mert éles a kép amit látok viszont sokszor előjön ez a kancsalság , pedig nem voltam olyan :((


2022. nov. 2. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Más problémád van
2022. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hee?? Azért van a szemüveg, hogy hordjad. Ha nem hordod, akkor mitől javulna a helyzet?
2022. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De csak munka közben kellene hordanom.

Ez a kancsalság látszat pedig már szinte állandóan fennáll mèg ha nem is dolgozom és nem erőltetem a szemem.

2022. nov. 2. 15:15
 4/8 anonim ***** válasza:

A szemüveg nem gyógyszer, hanem gyógyászati segédeszköz. Nem javítja meg, gyógyítja meg a szemed, csak korrigálja a problémát, hogy megfelelően láss, mikor használod. Nem lesz baja attól a szemednek, ha nem hordod.


Szemészorvosnál voltál, vagy csak géppel nézték? Mert a gépi mérés önmagában pontatlan. Ha nem orvos látott, akkor szerintem nézesd meg magad. Akár a szemüveg is lehet rossz, esetleg nem pont ott van a fókusza, ahol kellene lennie, ilyet simán el tudnak szúrni.

2022. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy egy mínuszos szemüveget csak munka közben kell hordani? Hordjad rendesen!
2022. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha csak géppel nézte a szemed, lehet túl erős a szemüveg. Plusz az is lehet, hogy eleve nem jól van elkészítve.
2022. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cubina ***** válasza:

Mindkettő dioptria mínuszos? Mert csak a -0.75-öt írtad mínusznak.

A mínuszos dioptria azt jelenti, hogy ha távolra nézel, homályosabban látod a dolgokat. A plusz dioptriások közelre nem látnak jól, erre írnak fel olvasószemüveget.

Ha mínuszost írtak fel, akkor nem a közeli munka miatt fáj a szemed, hanem mert távolra erőlködik. Ha nagyon közel-néző munkánál felvéve a szemüveget tisztábban látsz, akkor az pluszos.


Ha hordanod kéne és nem hordod, saját magaddal tolsz ki, nem véletlenül írták fel. Ha ritkábban hordod, nem fog megjavulni a szemed, csak romlik és a szemizmok egyre gyengébbek lesznek. Azért lett kancsalka, mert már nem tud középre fókuszálni. Lehet, hogy nem is áll vissza magától.

Te magad is írod, hogy nem tud már fókuszálni. Mitől is tudna, ha nem kap segítséget? Néha megmutatod neki, hogy milyen jó lehetne, aztán elveszed tőle az egészség lehetőségét.

Azért is érzel nyomást a szemedben, mert állandóan erőlteted szegényt.


„Próbáltam minél kevesebbszer használni mert azt olvastam és éreztem is hogy hozza szokik a szem és nélküle még rosszabb lesz a látás."

Nagy ostobaság volt!

2022. dec. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Sajnos már teljesen össze kutyultam és nem emlékszem pontosan hogy mi is jött ki a vizsgálaton csak hogy egyik 0.75 a másik 0.5 de már nem tudom + vagy -

Annyi biztos hogy amikor kozelre néztem akkor éreztem hogy mosódik össze és nehéz fókuszálni.


Azóta váltottam munkát és itt többet nézek távolra(vezetek) azóta nem éreztem a nyomást és a kancsalságot sem.

Azért pl olvasáskor érdemes lenne hordanom ugye ?

2022. dec. 6. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!