Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olyan kontaktlencse amit...

Van olyan kontaktlencse amit egy hétig is lehet hordani,kivétel nélkül?

Figyelt kérdés
2022. nov. 2. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs. A kontaktlencsèt naponta 1x ki kell venni ès tenyereden a lencsevízzel+ujjbeggyel megdörzsölgetni hogy lemenjenek róla a szennyeződések, baktériumok, por, stb. Utána meg lencsevízben áztatni hogy lefertőtlenítse a folyadék.

Az hogy azzal alszol és nem veszed ki 1 hétig, persze lehet, de nem ajànlott mert a lencse így nem marad higiénikus és okozhat mindenféle gyulladást, stb. Nem éri meg. Inkább vegyél eldobhatós napi lencsét.

2022. nov. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a segítséged!
2022. nov. 3. 06:47
 3/3 anonim válasza:
A CooperVision Biofinity lencséje extrán jó oxigénáteresztő. A gyártó szerint akár egy hétig is bent lehet hagyni, anélkül, hogy kivennéd. Nekem ilyen van, és szeretem , például ha nyaralni megyünk pár napra, vagy elutazok egy hétvégére akkor nem veszem ki. Több százszor aludtam benne (a gyártó szerint ezt is lehet) , eddig tökéletes, semmi bajom nem lett. Persze a legjobb a napi tisztítás.
2022. nov. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!