Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse tartós viselése...

Kontaktlencse tartós viselése okoz károsodást a szaruhártyán/szemen? Műtétnél lehet kizáró ok?

Figyelt kérdés
Mármint, ha nincs fertőzés, és csak az ajánlott ideig van benn a lencse, okoz valami maradandó károsodást? Pl a szemész orvos megtudja mondani, hogy igen, úgy látom, hogy kontaktlencsét hordasz/hordtál?

2022. okt. 1. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút semmi károsodást nem okoz rendeltetésszerű használat mellett. De még ha tovább tartod bent őket ott is nagyon nehezen sérül meg a szaruhártyád.

Nekem 20 évesen teljesen irreleváns adat volt műtét előtt hogy szemüveget vagy lencsét hordtam.

2022. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Dehogy okoz. Én is jó sokáig voltam lencsés, mire eljutottam a műtétig.
2022. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már 5 éve lencsézek, és semmi baja nem volt a szememnek. Az éves kontrolnál megtudja mondani az orvos, hogy sérült-e esetleg valami a szemedben a kontaktlencse miatt. De ha rendeltetésszerűen használod nem lehet gond vele.
2022. okt. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!