Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A napi kontaktlencsét lehet...

A napi kontaktlencsét lehet akár 24 óráig is használni?

Figyelt kérdés
Ha például elmegyek este egy buliba, amiből hajnalban érek haza, akkor kibírja egész nap a kontaktlencse? Vagy érdemes délután kicserélni?

2022. nov. 14. 18:56
 1/8 ludicrousSpeed ***** válasza:
Az ilyenekben aludni nem igazán lehet, szóval nem délután, hanem elalvásnál megy a kukába..
2022. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, a szemed mennyire bírja, mennyire érzékeny. Nekem nagyon elfáradna, kiszáradna a szemem ettől, de ismerek olyat is, aki 3 napig hordja a napi lencsét, úgy, hogy abban is alszik, és semmi baja a szemének.
2022. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Kibirja persze. Mondjuk nekem ilyen hosszú viselés után már szárazak a szemeim. Jól jöhet műkönny (persze olyat kérj ami alkalmas kontaktlencse viselése mellett is). Az egy picit hidratálná a szemeidet, a kontaktlencsét, meg picit fertőtlenítené is ott a dolgokat. Azért ne csináld gyakran ezt. Dr szerintem 1-1 ilyen alkalmat kibír. 😊 Én amúgy havit használok, és bizony párszor el is aludtam benne. De reggel aztán kivettem, műkönny, és regeneráció gyanánt nem tettem be.
2022. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szintén havit szoktam hasznalni azon belul is lágyat. Már jó pár eve lencsétek és az elejen percre pontosan kiszámoltam a 14 órát, es ha céletlenül túlléptem már rohantam is kivenni. 😅 Mostanra már tudom, hogy meddig birja a szemem. Amikor erzed, hogy sokat pislogsz és dörzsölöd a szemed, szinte már alig tudod nyitva tartani, akkor érdemes átitatni lencsefolyadekkal a lencsét. Esetleg, ha van időd, akkor buli előtt szedd ki (ha esetleg nap jözben bent volt) és rakd be a tárolóba folyadékkal együtt. Elvileg 4 óra is elég a tisztitashoz, de nyilvan ha nincs erre lrhetőseget, akkor aztasd ameddig tudod. Én ilyen esetekben, ha nem szükséges nap közben akkor nem viselem a lencsét, és inkabb este viselem, viszont ha hazaértél és bármilyen fáradt vagy ne felejtsd el kivenni. Ha felkeltel a szemedet alig tudod kinyitni, a kivevésről inkább ne is beszéljünk, mert borzalmas. Sajnos én is jártam párszor így, de inkább kiveszem.
2022. nov. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Mgé annyi kérdésem lenne, hogy kb mennyi idő kell a szemnek pihenni, hogy "kapjon levegőt"? Mert a lencse cseréjével nem lenne baj, buli előtt kivenném az aznapit, és tennék be másikat. De a szemnek csak kell egy kis idő. Mennyi kb?
2022. nov. 15. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.


Én nem annyira szoktam ilyen esetekben pihenni hagyni. Általában heti 5 nap szokott bent lenni nálam a lencse, és a többi napon pihenni hagyom, de ha akkor is megyek valahova akkor nem. Értelemszerűen alvásnál kiveszem, amit kell is. Ha otthon vagyok és nem megyek sehova se az nap, akkor nem szoktam lencsét használni, ezáltal tud pihenni a szemem is. Vagy ha esetleg lefutok boltba, akkor se szoktam mindig lencsézni. Igazából, ha nem érzed szükségét a lencse viselésnek, akkor használd a szemüvegedet.

2022. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyi én azt se tudom hány órát kéne bent lennie. Évek óta bent van nekem reggeltől estig. Lényeg hogy legyen mindig tisztán tartva, kontaktlencsefolyadékban és minőségi kontaktlencséz használj. Ahogy jól esik. A mai modern kontajtlencsék áteresztik az oxigént, ami kell a szemednek. Én ha hajnalig bulizok, akkor hajnalig van bent. Alvás előtt kiveszem, másnap tisztán vissza. És nincs semmi baj. 😊
2022. nov. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aznap tarts pár óra szünetet napközben, este meg tegyél be újat, ennyi a sztori megoldása.
2023. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!