Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Polateszt:Milyen tüneteket...

Polateszt:Milyen tüneteket éreztetek a rejtett kancsalságotok kapcsán?Van látható jele?

Figyelt kérdés

Sikerült megszokni az így készített szemüveget?

Tovább romlott a szemetek a szemüveg ellenére?

Érdemes belevágni, tehát javult az életminőségetek?

Volt korábban szemüvegmegszokási problémátok?Ha igen , akkor ez miben nyilvánult meg?



2022. nov. 17. 05:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem teljes mértékben megszokta a szemem a prizmás szemüveget, eleinte voltak kisebb-nagyobb gondok vele (nagyon torzult a kép, színszórás).

Amióta beállították a megfelelő prizmát, azóta nem tapasztalom a rejtett kancsalság tüneteit egyáltalán, habár néha még van kettős látásom. de mivel nem fáj a fejem, a szemem, így szerintem ez normális (elvileg csak akkor kell nagyobb prizma, ha fennálnak a fájdalom tünetek, olvasási nehézség). Szóval nekem még mindig lehetne rá nagyobb prizma, de fölöslegesnek tartom, így is jó nekem. Szerintem akkor érdemes ilyenbe belevágni, ha vannak súlyos tüneteid, tehát nem csak neha néha kettősen látsz, hanem állandóan fáj a fejed vagy a szemed, nehezen olvasol, összetéveszted a betűket és romlik a térérzékelésed.

Nekem sajnos, ahogyan egyre idősebb lettem, eszrevettem, hogy egyre kevésbé működik együtt a két szemem, így már egy ponton hiába nem volt kettős látásom, megszűnt a térlátásom (lang teszten sem láttam a 3d képeket, 3d filmet se tudtam nézni). A prizma ezen rengeteget javított, de úgy érzem, hogy nem fog már rendesen helyrejönni. Lenyeg a lényeg, érdemes belevágni, ha te és az orvos úgy ítélitek meg, hogy a hordása megkönnyíti a mindennapokat. Enyhe tüneteknél annyira nem foglalkoznék ezzel, mert amúgy bármi más is kiválthat fejfájást, nem biztos, hogy nagy lenne a javulás érzete.


Akkor erdemes még a prizma, ha a prizma nélkül felírt szemüveg problémát okoz a megszokásban. Nekem is volt ilyen. Nem tudtak felírni tökéletes korrekciót mindkét szememre, mert akkor a szemeim nem működtek együtt, így muszáj volt a jobb szemem látását minimálisan lerontani (erősebb üveget írtak fel a gyengébb helyett, de nem rontott annyit a látásminőségen)

2022. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Voltam szemorvosnál, elmondtam a tüneteimet. Az a bajom, hogy szemüveg nélkül is furcsa tüneteket kezdtem el tapasztalni. Elküldött látótérre, elvileg nem lett olyan rossz. Picit egyenetlennek érzékelem a szövegeket, a betűk egyformák, de a sor mintha lejtene, illetve mintha enyhén domborodna. Nagyon nehéz megfogalmazni. Mutatott ábrákat 3D meg keresztet. Utóbbinál mondtam, hogy a kereszt mozog befele. Kb 5-6 ábrát mutatott és neurológiára küldött.

A szemüvegekkel meg gondom van, mert a helyes korrekciónàl torzít a lencse és meg sem tudom szokni. Domborodik minden, a párkány C alakú lesz, a könyvek is közelebb kerülnek, a fal is domborúvá válik, ugyanígy a talaj. El vagyok veszve teljesen...

Neked hány perces volt a polateszt vizsgálat? Mondanod kellett amit látsz?

2022. dec. 13. 11:14
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve egy negyeddel gyengébb szemüveget viselek, mert ebben érzem a legkevésbbé ezeket a torzulásokat.
2022. dec. 13. 11:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Eleinte nagyon furcsa megszokni a szemüveget, en alig bírtam benne járno, minden nagyon torz volt. Aztán egyszercsak hozzászokott az agyam, ha lehet így fogalmazni, azóta ugyanúgy látok szemüveggel, mint nélküle (persze ha nem nézzük az egyéb nyűgjeimet)


Nekem anno 2 óra volt a szemvizsgálat polateszttel együtt, ahol nagyon sok ábrát mutatott a szemész. Pl a kereszt, nekem az brutálisan el volt csúszva a két szára, meg volt valami 2 háromszögre vett fekete pötty, az is el volt az egyik irányba csúszva (mármint a 3szögek). Elvileg ki is kellett volna emelkednie térben, de nekem az is inkább enyhe volt csak.

Mindig kérdezte, hogy mit látok, hogyan látok (nem tett fel sugalló kérdéseket, csak rávezetett). Volt kapocs teszt is, az is tiszta anomáliákat mutatott nekem, elég sokat szenvedett a szemész, hogy megtalálja a megfelelő korrekciót, de még akkor se állt be, változott a képek állása folyamatosan.

Megkérdezhetem, hogy hol voltál polateszten?

2022. dec. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze a hozzászokás ideje függ a prizma nagyságától, dioptriától, cylindertől, életkortól, egyéb szemhibákról (ha az egyik szemed domináns pl), stressztől, fáradtságtól stb

Azt tudom neked tanácsolni, hogy reggel ahogy kinyitod a szemed, vedd fel a szemüveget, alvásig le se vedd. Az a nehéz ezzel, hogy ha egy pillanatra nem abban nézel, akkor megint korrigálni kezdi a szemed a szöghibát, befeszülnek a szemizmok (azt hiszem, de én is laikus vagyok), majd kezdheted előről a megszokást. Szóval kitartás kell hozzá bőven

A polatesztnél gondolom neked sem sikerült egyik percről a másikra összehozni az ábrákat, egy képet látni, mert az agyad és a szemed képtelen elengedni egy pillanat alatt a görcsös állapotot, ezért is van az, hogy sokszor kell emelni a prizmán valakinek apránként, amíg beáll a rendes szemállás.

Érdemes a témában szakirodalmakat, fórumokat olvasni, mert úgy talán könnyebb feldogozni a megszokás rögös útjait.

2022. dec. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pesten voltam gyerekszemészeten (magán). Kb 6 ábrát mutatott ami polatesztre vonatkozott. Ezért is kérdeztem, mert kevésnek éreztem. Most neurológiára mentem (oda küldtek), aztán MR...

Sajnos most is ahogy írok látom a betűket tökéletesen, de a sorok mintha nem egyentávolságra lennének. És picit domborúan látok kb mintha egy lufira írnál.

Te merre voltál polateszten?

2022. dec. 15. 13:36
 7/10 anonim ***** válasza:

én vidéken voltam, nem BP-n, de most tervezek menni Pálfia szemészetre, ők elvileg a legprofibbak ebben a témakörben.

Én is végigjártam minden orvosi procedúrát, amik negatívak lettek, aztán az sztk-s szemészek csak vakarták a fejüket, meg mindig mást találtak ki. Kijelentették, hogy befelé kancsalodok, fél évre rá, hogy kifelé... aztán elküldtek erre a pola tesztre.

Nekem, amikor még nem volt prizma a szemüvegemben, addig igen fura tüneteim voltak ugyebár: kettőslátás (nagyon erősen jelentkezett), fejfájás, olvasásban gondok (betűk, sorok felcserélése, sorcsúszások olvasás közben, számok kiolvasása 4 számjegynél már csak egyesével olvasva ment, csökkent térlátás. Ezért tartom érdekesnek a te esetedet, tehát, hogy lejtenek a sorok domborodnak, nekem ilyen nem volt soha. Érdemes megvárni az MR és neurológia eredményeket.

2022. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem is fura nagyon....és zavaró, mert helyes korrekciós szemüvegnél extrémet torzítja a teret. Nem érzem magam biztonságban.

Az biztos, hogy kettőt nem látok semmiből, alapvetően fejfájós vagyok ( de elvileg ez több rokonomnál fennáll. Nekem pont a Pálfia optikát szidták, hogy mindenkinél talál prizmát.

Egyelőre az MR mellett keresem azt a helyet, akik értenek hozzá. Eddig más szemészeti panaszommal is összevissza diagnosztizáltak, elveszett a bizalmam, pláne, hogy mindegyik rohadt drága.

2022. dec. 15. 22:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, szinte mindenkinél lehetne prizmát találni. Nyilván egyénfüggő, lehet, hogy valakinek nincs panasza nélküle, valkinek meg beválik. Elég gyakori a rejtett kancsalság, de nem gyakran okoz problémát. Utóbbi esetben is jobb látni prizmával, de van, amikor fölösleges pénzt kidobni rá, mert nem javít számottevően/nincs panasza.

De gyanítom, hogy neked nem a prizma fogja megoldani a fejfájásodat

2022. dec. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A fejem csak erős frontoknál fáj...de sztem ezzel sokan vannak így. Igyekszem mindent megtenni. Most éppen MR-t vadászok, de iszonyatosan drága.
2022. dec. 16. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!