Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kancsalságot korrigáló műtétrő...

Kancsalságot korrigáló műtétről tudnátok mesélni?

Figyelt kérdés

Rejtett kancsal vagyok, prizmás szemüveget kaptam rá (20 prizma összesen). Egy ideje gondolkodok a műtéten, viszont nagyon félek tőle, mert a szemész szerint kockázatos, lehet rosszabbodik a kancsalságom. Ennek ellenére nem szeretnék életem végéig prizmákat hordani, mert nagyon visszataszítónak érzem magam tőle a lencsék vastagsága miatt. Emellett nagyon nehéz, drága, könnyen összetörik a sérülékenysége miatt, nem lehet akármilyen keretem, nem látok semmit nélküle, kontaktlencsét sem hordhatok, mert prizmás nem létezik. A másik fő bajom vele, hogy a súlya miatt könnyen lecsúszik az orromról (főleg melegebb időben), és "kilátok" a szemüvegből, és emiatt ki is sebesedett a fülemnél, fáj hordani, a szárvégstopp pedig csúnya (most papírzsepit tekertem a szárára, de ez is látható).

A műtétbe nem merek belevágni, mert nem tudok róla semmit. Hogyan zajlik? Mennyire fájdalmas a gyógyulás és mennyire sikeres? Főleg azért érzem az esetemet nehéznek, mert a bal szemem +2,5-ös, míg a jobb meg másfeles kb, és ha megműtenék a szemizmaimat, akkor szemüveg hordása nélkül bekancsalodnék. Ez csak egy elmélet, halvány biológia tudásom miatt merem feltételezni azt, ha beljebb varrják a szemizmomat, akkor az "erős" távollátás miatt a fókuszálástól behúz a szemem. Pont szerintem a rejtett kancsalság miatt nem lettem végül gyermekkoromban rendesen kancsal és tompalátó, mert ez kihúzta egy kicsit a szemem, de annyira nem értek hozzá. Szóval igen, ettől félek leginkább. (Szemüveg nélkül a takarásos tesztnél is bekancsalodtam, ambuláns lapomon is szerepel, hogy "strabismus convergens".



2020. júl. 21. 10:10
 1/1 anonim válasza:
Szia! Nekem most volt kancsalsági mütétem nem olyan régen. Igaz én nem rejtett kancsal voltal, hanem kifelé kancsalítottam. Nem volt vészes egyáltalán. Bevérzik a szemed, csepegtetni kell hónapokig utána és a műtétet követő pár napba annyira szúrt és fájt a szemem hogy nem tudtam kinyitni. Utána ez megszűnt és már csak gyengén szúr egy kicsit. De fog is addig amíg fel nem szívodnaka varratok, ez olyan 3 hónap körül van. Nekem azt mondták nem egy veszélyes műtét de fájdalmas. Mondjuk nekem mincsen dioptriám. Sajnos nekem szükségem lesz még egy műtétre mert olyan nagy volt a szög. Addig viszont prizmás szemüveget irtak fel. Beszéld meg az orvosoddal meg az ismerőseiddal hogy mit javasolnak. Én csak annyit mondok hogy simán túl lehet élni, vágj bele
2020. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!