Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van itt olyan, akinek kancsals...

Van itt olyan, akinek kancsalság miatt prizmás szemüvege van és javult tőle a szeme?

Figyelt kérdés

Én elég kancsal voltam gyerekként,2 éves koromig felváltva volt leragasztva a szemem. Utána látszólag helyrejött, de tini korban újra nagyon látszódott, főleg stresszhelyzetekben. Akkor hordtam valameddig a szemüveget, de gyűlöltem és nem vettem komolyan.

Egy éve voltam a Pálfia szemészeten, mert hirtelen nagyon megromlott a látásom, mellesleg éreztem, hogy a kancsalság újra jobban érződik. Ott megállapították, hogy mindkét szemem -2 és -2,25, és 6-os prizma. Fél év múlva, de legkésőbb egy éven belül vissza kell mennem vizsgálatra, mert addigra javulni fog.

Egyáltalán nem érzek javulást, de még csak minimálisan sem.

Hordom a szemüveget végre szorgosan, volt azért néhány alkalom, amikor valamiért nem sikerült, de amikor csak lehet rajtam van.

Vannak ebben a témában siker történetek? Több helyen olvastam, hogy másnak sem lett jobb, sőt nagyobb prizma kellett később.

Annyira szeretném, hogy javuljon a szemem, de kezdek elkeseredni.



2022. nov. 26. 19:25
 1/9 A kérdező kommentje:

A bal szemem a domináns, csak azzal látok, a jobb nem igazán akar vele együtt működni, csakis akkor látok vele, ha becsukom a balt. Ez így volt eddig is, de a szemészeten mondták, hogy fél év múlva már érezni fogok javulást, de egy év múlva már mindenképp menjek vissza, mert új szemüveg kell és mindig egyre jobb lesz, hosszú folyamat, de ki kell tartani.

Egyszerűen így egy év szemüveg hordás után sem érzem, hogy a jobb szememet is tudom használni. Látok vele ugyanúgy, de a bal a fő szemem és mindig azon van a fókusz, a jobb mintha nem is lenne.

2022. nov. 26. 19:28
 2/9 anonim ***** válasza:

Amúgy én róluk nem hallottam jót, elvileg mindenkinek felírnak prizmát.

Azt megkérdezhetem neked milyen panaszaid voltak, hogy ezt írták fel?

2022. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem működik a jobb szemem, egyszerűen csak a ballal látok mindent, a jobb csak úgy a háttérből dolgozik, kifelé is áll egy kicsit, el is van gyengülve. Ugyanúgy látok mindkettővel, de a fő szemem a bal. Ha nagyon erőlködök akkor "átkapcsol" a látásom a jobb szememre, de együtt a kettő nem tud működni, ezért látok nagyon homályos képet, mert nem ugyanazt látja a két szemem. Ahogy váltok egyikről a másikra ugrál a kép nem is kicsit. Hatos prozmát írtak, ami elég rossz eredményt jelent. Elég vastag a szemüvegem, pedig vekonyítottat kértem.
2022. nov. 28. 13:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Értem. Sztem menj el másik optikába, mert biztosan nem normális ez a jelenség, pláne ennyi idő után...ne hagyd magad, mert ez a szemüvegmegszokás szerintem csak részben igaz. Ha vmi nem jó az nem jó és kész. Lehet nem is kell prizma. Korábban is ilyet hordtál?
2022. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, sok éve is voltam náluk, akkor is prizmás kellett, de akkor még nem ilyen erős. Mivel nem hordtam romlott a szemem. Voltam sima sztk-s szemészeten, ott is mondták, hogy nekem valószínűleg prizma kell, de nagyon kevés helyen tudják megvizsgálni, ők is a Pálfia szemészet ajánlották és még sokkal régebben a háziorvosom is. A Pálfia szemészeten egyébként 1 hét, maximum 2 hónap megszokási időt mondtak ha jól emlékszem. Megszokni megszoktam, egyáltalán nem zavar már, csak annyira azt érzem, hogy minimálisan sem lett jobb a szemem. A szemüveg jó, teljesen jól látok benne, csak semmit nem erősödött a jobb szemem, ugyanúgy nem látok vele szemüvegben sem, így is csak a bal dominál.
2022. nov. 28. 16:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Értem, csak én meg pont ellentétes véleményt hallottam róluk, hogy boldog boldogtalanra prizmát rakatnak.

Az SZTK-ban pedig sokszor adott optikát azért ajánlják, mert megkenik az orvost. Én csak annyiból tudok kiindulni, hogy a hibán javítania kellene, pláne ilyen esetben.

Engem is feltehetően elküldenek polatesztre, azért kérdeztem a tüneteket :)

2022. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy nem így van. Én vidéki vagyok, két teljesen különböző városban ajánlottak egy harmadik helyet (a Pálfiát) 10 éve is és idén is. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy szakmailag milyen, mert nem értek hozzá. Amit én tapasztaltam az az, hogy nagyon alaposak voltak, 2 órát biztos bent ültem, minden apró dolgot kivizsgált, folyamatosan kérdezett, nagyon sokat angyalt rajta, hogy lenne a legjobb. Korszerű gépek vannak bent és mindenki türelmes, empatikus és segítőkész. Az tény, hogy nem olcsó, de megéri az árát.

Kérek időpontot újra és kiderül, hogy ez a folyamat így működik vagy valami hiba történt.

2022. nov. 28. 17:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Rendben. Talán az lesz a legjobb, ha visszamész és elmondod a panaszaidat. Fő a bizalom, főleg egy ilyen komoly dolognál.
2022. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Katasztrófa ez a "világszínvonalú magyar egészségügy"(Kásler). Évtizedeken át full kancsal voltam, aztán se a Sote szemklinikán(ami elméletileg a legjobb az országban) se helyi kórházban, se máshol hiába mondtam, nem történt semmi sem. Jò, hogy nálad legalább tudod már, hogy mi a gond, foglalkoztak ezzel. Hogy haladnak a folyamatok?
2023. márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!