Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha nincs nálam kontaktlencse...

Ha nincs nálam kontaktlencse folyadék, miben tudom tárolni egy éjszakára a lencséket?

Figyelt kérdés

Elutaztunk ma este és most vettem észre, hogy otthon maradt a kontaktlencse folyadékom. Erre az egy éjszakára valakinek van valami jó tippje?


Köszönöm!!



#kontaktlencse #Nincs folyadék #Valami jó alternatíva
2022. dec. 1. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Én vízbe tettem egyszer. Ugyanígy jártam. Reggel egy kissé kellemetlen volt az első pár másodperc, mert ez ugye nem olajos folyadék. De pislogtam párat és jó lett.
2022. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen kontaktlencséd van?

Mert ha pl Biofinity, azt simán bennehagyhatod a szemedben egy éjszakára.

2022. dec. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eye wear
2022. dec. 2. 05:49
 4/10 anonim ***** válasza:
vízbe nem szabad tenni semmiképp
2022. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Végül rátettem egy zsebkendőt e, és reggel vettem kontaktlencse folyadékot. Addigra eléggé megkeményedett, de a folyadéktól ismét lágy lett és használható.
2022. dec. 4. 17:09
 6/10 A kérdező kommentje:
*zsebkendőre
2022. dec. 4. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Na szerintem ez volt a legrosszabb, amit tehettél.


Ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülsz, akkor forralj fel 1 liter vizet, majd tegyél bele 1 tk sót.


Ebbe a sóoldatba beleteheted a kontaktlencsét, és se a lencsének, se a szemednek nem ártasz.

2022. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, #7-es válaszoló!


Annyira azért nem volt rossz ötlet, szerencsére semmi baja nem lett.

2022. dec. 5. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ilyenkor mikor kiszárad a kontaktlencse, mikrosérülések keletkez(het)nek rajta, amik hát éppenséggel nem teszik a legjobbat a szaruhártyáddal.
2022. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, de nem tapasztaltam ilyet szerencsére. Egy éjszakáról volt szó csupán.
2022. dec. 7. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!