Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ugye nem árt a szemnek,ha túl...

Ugye nem árt a szemnek,ha túl gyakran van szemüveg változtatva?

Figyelt kérdés
Évekig volt egy -1,5-ös,aztán 2 hónapja mentem újért,-1,5 maradt a balon,jobbra pedig -2,5 kellett,de ez se volt elég erős mert olvasás közben megfájdult a szemem,balra felment -2-re és jobbra -2,75-re. Az első váltás fura volt pár napig,ahogy forgattam a fejem olyan furán mozogtak a dolgok,meg ha lenéztem,mintha gödör lett volna,most ez a váltás annyira nem fura,de kicsit ezt is szokni kell. Aztán arra gondoltam mivan ha ez sem jó és 2-3 hónapon belül megint váltani kell. Mert az elején pont mondta a szemész,hogy nem akar egyből nagyot ugrani mert szédülnék benne,szóval nem tudom lehet igazából -3-as kéne,csak apránként akarja hozzászoktatni a szemem,Vaaaagy,minél több pénzt kicsalni. Ki tudja
2022. dec. 2. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Hat ha romlik a szemed, akkor ertelemszeruen kell az uj lencse, ezzel nem tudsz mit tenni. De ha valahogy egyik szemuveg se jo, normalis, profi szemeszhez mennek el a helyedben, hatha masik orvos tudna valami megoldast. Az is lehet, hogy az a baj, hogy cilinder kell, ilyesmi. Vagy forditva, az van most, de nem kell...


Amugy ahhoz kepest, amit geppel mertek nekem, en is gyengebb dioptriat kaptam valamivel, ezt elore mondta az orvos, hogy igy irja fel a szemuveget, szerinte ez lesz a jo.

Es tenyleg igy volt jo.

2022. dec. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ja igen cilinder is volt cserélve,az mindenképp kell.

Remélem így már kényelmes lesz gépen az olvasás,ha közelről,könyvből vagy telóból olvasok az nem volt gáz eddig se,de monitortól megfájdult.


Ofotértban pl nem voltam,de először voltam egy másik optikában,ahol -4,5-öt mértek..ledöbbentem eléggé,néztem neten vidiket,hogy hogy néz ki egy -4 és -5-ös látás és az enyém annyira nem rossz ahogy mutatták,meg nem zavaró(egyelőre)szemüveg nélkül járkálni kint,szóval elmentem ebbe a másikba,ahol(elvileg) rendes szemész van és itt adták ezt a -2,75-öt.

2022. dec. 2. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!