Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor múlik el a duzzanat?

Mikor múlik el a duzzanat?

Figyelt kérdés
Megvagyok fázva. Vasárnap nagyon durván könnyeztem, nem tudtam tüsszögni de folyamatosan jött az inger, azt hittem meghülyülök. Hétfőre már jobb volt s csak délelőtt könnyeztem, de azóta nagyon megvan dagadva a felső szemhélyam felett a BŐR, annyira hogy teljesen RÁERESZKEDETT a szemhélyamra, mintha rejtett lenne, pedig nekem csak félig az normál esetben, na meg latszik is ez duzzanat. Eddig sose duzzadt meg a bőr a szemhélyam felett csak a szemhélyam, ez is a könnyezéstől van? Illetve mikorra múlik el vagy mit tudok tenni ellene? Máskor ha sirtam vagy könnyeztem és megdagadt a szemhélyam alul vagy felül 1 nap alatt elmúlt

2022. dec. 7. 07:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon kellemetlen a bedagadt szemhèly. Fekete ès a zöld tea filterèt egyaránt használhatod a duzzadt szemek ès a bedagadt szemhèj megnyugtatására. Nèhány percig áztassuk forró vizbe a filtereket, majd hagyjuk, hogy kicsit hûljenek. Fekûdjèl le, ès mèg melegen, nedvesen helyezzed a teafiltereket a szemedre, majd takarjad le ôket egy kendô el. Kis idô múlva csökkenni fog a szem puffadsága. A szemhèj duzzanat kezelèse törtènhet úgy is, hogy naponta 2-3 x langyos vizben átmossuk a szemhèjakat. Èrdemes többször is megtusztitani a szemet a felesleges faggyútól ès elhalt hámsejtektôl. Ugyanakkor azzal is èrdemes tisztában lenned, hogy ha nem javul az állapot, akkor szakorvoshoz kell fordulnod.
2023. jan. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!