Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Távolra nem láttam jól és...

Távolra nem láttam jól és kaptam egy +0,75-ös szemüveget de a probléma nem oldódott meg mivel, hogy távolra ugyan úgy nem látok sőt meg talán szemüveg nélkül jobban látok, hogy van ez?

Figyelt kérdés
Két szemészeten is voltam és mindkettő +os szemüveget irt ki illetve mindkettő megállapította az enyhe kancsalságot, én azért mentem szemeszetre mert tavolra romlott a szemem, nem vészesen de zavart ezért el mentem. Annyit meg hozza tennék, hogy az egyik helyen +0,25 öt irt ki az Orvos a másik helyen pedig 0,75 öt.

2022. dec. 16. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kapott szemüveg nem jó, vissza kell menni, ahol csinálták.

Ne nyugodj bele, hogy nem érzel javulást a szemüveg használatától.

2022. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szemorvos, de tudtommal ha közelre jól lát az ember és távolra homályosan, azt mínuszos szemüveggel lehet korrigálni.

Már csak azért, mert húsz éve mínuszos szemüvegem van.

2022. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy ha távolra nem látsz jól, akkor miért pluszos szemüveget kaptál ?!
2022. dec. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem én sem viszont mind két szemésznek mondtam, hogy tavolra nem látok jól… De lehetséges, hogy a kancsalsag miatt kellett +os? Illetve valamit mondott mindkettő, hogy ne kelljen annyit erőltetni es nem fog így fájni a fejem sem minden nap.
2022. dec. 16. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pluszost adtak, akkor közelre nem látsz jól.
2022. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!