Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüvegem széle torzít,...

A szemüvegem széle torzít, mintha feljebb lennének a tárgyak stb... Két szemüvegem is van és ugyanezt tapasztalom, az optikusok nem értik a problémát, akárhogy állítanak rajta folyamatosan érzem.Mit lehetne ezzel kezdeni?Más is járt így?

Figyelt kérdés
Amúgy 1,6-os aszférikus szemüveglencséről (rövidlátó)van szó.

2021. dec. 19. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szélén már előfordulnak ilyesmik, az enyém is ilyesmi szokott lenni, de úgysem ott nézek nagyrészt, így nem érdekelt a dolog.
2021. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Régebben is hordtam szemüveget, nagyjából 5-6 beállítás megoldotta ezt a gondot, de most egyáltalán nem sikerül. Nem tudom megszokni az érzetet, hogy felnagyít és ezáltal a biztonságérzetem és a térlátásom sem az igazi :(
2021. dec. 19. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
A távoli pedig elvileg nem nagyít.
2021. dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hülyék ezek. Nekem olyan szemüveget csináltak, hogy ha felveszem, úgy szédülök benne, mint aki lenyomott egy üveg tequilát.
2021. dec. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az aszférikus lencse beállítás kérdése. Előfordulhat viszont, hogy valaki nem tudja megszokni. Szomorú, mert sokkal drágább, és szerintem sokkal rosszabb a beállítás miatt. Nővéremnek adtak el egyszer ilyen Ofotértben, nem lett jó neki, a századik optikában közölték vele, hogy aszférikus, és lehet neki ez nem jó. Visszament jól leteremteni őket, hogy őt nem tájékoztatták arról, hogy az aszférikusnál lehet ilyen érzés és lehet ilyen probléma. Azóta hangsúlyozom én is, hogy nem lehet aszférikus a lencse. Optikusok erősen nyomatják, mert drágább, meg van nekik raktáron, nem kell beszerezni, mert senkinek nem kell.
2021. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az enyém elég erős, de nagyjából azért mindig el tudták találni, hogy jó legyen. Így nem minden szakszót értek, de szerintem meg tudják csinálni, hogy jó legyen. Ez az ő szakmájuk, csak ezt csinálják, ezért vannak.

Nem tökéletes a kukkerom sosem, de egész jó amúgy.

19f

2021. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánaz elírtam szférikus a lencse. Csak már annyi cikket olvastam és próbáltam megérteni mitől van ez....
2021. dec. 20. 07:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a szélei csillogtak. Nekem volt olyan szemüvegem, ami jó volt, csak karcos lett, azzal végül bemérettem, és kiderült, hogy máshogy állították be a szemtávolságot meg még valamit, és ez volt a gond.

Szerintem szemészorvoshoz kellene elmenned.

2021. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már voltam párnál de az a vicc,hogy pl mindenki más dp-t mér...az 57-től a 60-ig minden volt már.

Azért köszönöm a tanácsokat :)

2021. dec. 20. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!