Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » +0.25-ös a szemem, kékfényszűr...

+0.25-ös a szemem, kékfényszűrős olcsó szemüveg?

Figyelt kérdés

Fáj a fejem a ledektől, éles fénytől, voltam szemvizsgálaton, +0.25-ös mindkét szemem, párom ajánlotta a kékfényszűrős lencsét, de Vision Expressben 50 ezer ft lenne a szemüveg. Egy ilyen kis dioptria miatt nem szeretnék drága szemüveget, de nagyon jó lenne egy. Tudtok ajánlani bármit? Szemüvegest stb


18/L



2022. dec. 19. 16:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz olcsóbb máshol sem. Keret + két lencse kékfényvédelemmel kb. ennyibe kerül mindenhol.
2022. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A szemem nekem is fényérzékeny, -1.0-ás. Szemüveg nélkül már mem bírok meglenni, ami kékfényszűrős. De az első szemüvegemnél csak -0.25 volt, azóta ennyit romlott! Az első szemüvegem nekem is 50 körül volt anno, de jobb ha veszel egy jobb, márkásabb keretet, ami később is tetszeni fog, a lencsét lehet cserélni.


Muszáj hordanod szemüveget, vagy kontakt lencsét, mert csak rosszabb lesz! Plusz csinálj szemgyakorlatokat, ha van kedved.


Az egészségre ne sajnáld a pénzt!

2022. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%
A kékfényszűrés egy nagy parasztvakítás. Teljesen felesleges, és még ha nem is lenne az, állítsd be a monitorodon ingyen ezt is, meg a többi 10 paramétert, nem pénzt kell kidobni szükségtelen szemüvegekre.
2022. dec. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

A sok idióta lepontozó kedvéért:

[link]

2023. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

4-esnek

[link]

"... further research is required ..."

sztem az is tanulság, hogy nem elég csak leírni a véleményt (gondolok itt a 3-as posztra), hanem link(ek)kel meg kell támogatni (ahogy a 4-esben). a 4-esben a link 2023. augusztusi cikkre mutat, a 3-as poszt pedig 2022. decemberi

a szem egészsége mellett a másik téma az alvás minősége

PS: én NEM pontoztam le a 3-as posztot

2023. aug. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

5.

Az nem vélemény volt, tudhatok valamit anélkül is, hogy mellé még 10 oldalas angol nyelvű cikkeket linkelnék be. Lehet továbbá saját tapasztalat is, monjuk, mikor valaki 40 éve ül monitor előtt ilyen szemüveg nélkül és kutya baja. Mint mondjuk nekem. Ha valaminek általánoz hatása van, akkor az nem válogat(na).

Annál inkább véleménynek vegy inkább sértődöttségnek - tűnik, amikor valaki csak odanyom rá szó nélkül egy pirosat.

2023. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

6-osnak

"A kékfényszűrés egy nagy parasztvakítás." - hát ez biza csak egy vélemény.

"... tudhatok valamit anélkül is, hogy mellé még 10 oldalas angol nyelvű cikkeket linkelnék be ..." - de az a "tudás" csak egy emberre vonatkozik. Biztos van olyan, hogy valakinek 40 év után is kutya baja - de egy ember tapasztalatából nem lehet általános következtetéseket levonni. Egyelőre még nem lehet tudni ("... further research is required ...")

2023. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

7.

Nyilván az is csak a "véleményem", hogy a Napból nagyságrenddel több érkezik. Az a helyzet, hogy ez tény, könnyű mérni is. Innentől kezdve semmi jelentősége a monitoroknak, meg az az előtti védekezésnek, mert már vagy úgyis rég mindenki megvakult a Napból érkező miatt, vagy ha nem, akkor a monitoros az abszolut nudli még akkor is ha egyáltalán van bármi hatása is. Mivel úgy tűnik, hogy nem vakult meg senki, talán inkább mégis az utóbbi.

2023. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
8-asnak: ahogy írtam #5, az "alvás minősége". naplemente után 0 kék fény érkezik a Napból. és sztem ez a lényeg
2023. szept. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

9.

Az irodában is aludni akarnak az emberek?

2023. szept. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!