Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Volt már aki megbánta a...

Volt már aki megbánta a lézeres látásjavító műtétet?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok. A dioptriáim -4,25 ill. -4,75 (10 éve változatlan)

Más okból kifolyólag kellett mennem szemészeti vizsgálatra és az ottani orvosnak mondtam, hogy szeretném megcsináltatni a lézeres szemműtétet.

Totál mereven elzárkózott előle, mert hogy már lassan 40 éves leszek és 40 év után romlani fog a szemem közelre, és hogy nem fogok tudni olvasni, nem látom majd, h mi van a tányéromon, stb. Azaz olvasószemüvegre lesz szükségem. Mondtam neki, h most kb vak vagyok szemüveg nélkül, közelre és távolra is, azaz 0/24-ben kell viselnem a szemüveget... Ehhez képest, ha majd valamikor szükség lesz olvasószemüvegre, az mégsem egész napos viseletet jelent.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy volt olyan, akinek lézerrel korrigálták a rövidlátását, majd később olvasószemüveg használatára szorult és emiatt megbánta a műtétet? Illetve ez mennyire volt zavaró, gondolok itt arra, hogy rövidlátásnál ugye így is úgyis fent van a szemüveg, úgymond mindig kéznél van, de olvasószemüvegre csak bizonyos szituációkban van szükség, és hogy mennyire macera cipelni magunkkal, és fel-le venni, ha éppen szükség van rá. Kényelmesebb, ha marad az állandó szemüvegviselés?

Köszi a válaszokat előre is :)



2022. dec. 31. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csináltattam meg, viszont 2 embert ismerek aki igen.


Mind a kettő 50+, az egyik a végén jár már. A-nak tökéletes lett, áradozik róla, a B meg azt mondja, hogy hát jobb lett, de nem érzi igazán jónak...


Aztán hogy most ez mitől függ, orvostól vagy genetikától, szerencsétől, azt nem tudom.


Fórumokon viszont olyat számtalanszor olvastam, hogy tökéletes lett a szemük, de az éjjeli vezetést elfelejthették. Tehát sötétben egyszerűen nem láttak jól.

2022. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek egy rossz beállítás miatt égették le kicsit a retináját, már arra majdnem vak. Mások meg azt mondják, hogy marha jó a látásuk, ergo szerencse is. Ez bevállalás és bizalom kérdése.
2023. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy minden műtétnek van kockázata. Van akinek tökéletesen sikerül és van akinek sajnos nem.

De én arra lennék kíváncsi, hogy akinek jól sikerült a műtét, majd később olvasószemüveg használatára kényszerült öregszeműség miatt, az nem bánta e meg? Egyszerűbb ha marad az állandó szemüvegviselés, vagy jobb úgy, hogy csak alkalomszerűen kell olvasószemüveget használni?

Illetve, hogy kinél mikor alakult ki, és milyen iramban rosszabbodott? Mert 40 utánra mondják, és hogy évente romlik, de gondolom azért ez sem törvényszerű.

2023. jan. 2. 14:59
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

A romlás üteme sem mindegy. De ha te elmész egy ilyen helyre, akkor úgyis lesz egy csomó vizsgálat, konzultáció előtte és akkor

több infód lesz erről, utána még mindig el tudod dönteni.

2023. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Voltam már műtét előtti konzultáción, akkor nem tudták megműteni a szemem egy másik probléma miatt, ami azóta már rendeződött.

Ott a konzultáción mondták ezt az öregszeműséget, h a műtéttől függetlenül idővel majd szükség lesz olvasószemüvegre. De konkrétumot nem mondtak, lévén, hogy nincs 2 egyforma ember, így az öregszeműség se egyformán alakul ki mindenkinél. Csak annyit mondtak, hogy 40 felett várható.

Emiatt bizonytalanodtam el, h kb 2-3 év tökéletes látásért megéri e belevágni, ha utána a mindennapi életben meg zavaró lesz az, hogy nem jól látok közelre (főzés, olvasás, mobilozás, stb) és cipelhetem magammal mindenhova az olvasószemüveget, h ha kell elő tudjam kapni.

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

2023. jan. 2. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a mamám megcsináltatta nagyon jó lett úgy látott utána mint a sas. Kollégám is volt és nem bánta meg, szóval az ismerősi körömben csak jókat mondhatok.
2023. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6: Kb hány évesek voltak a műtétkor és azóta mennyi idő telt el?

Köszi, ha válaszolsz :)

2023. jan. 10. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mama olyan 60-70 között volt,pontos korára nem emlékszem, kolléga ötvenes. Kollégának relatív friss, egy éven belüli, mamának viszont élete végéig tökéletes volt, 80 fölött halt meg
2023. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!