Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire megbízható a computer...

Mennyire megbízható a computeres látásvizsgálat?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyek szemészetre, így érdekelnek a tapasztalatok ezzel kapcsolatban. Főleg az asztigmia érdekel, hogy a gép ezt mennyire tudja pontosan belőni.

Eddig az asztigmia nem okozott különösebb gondokat, csak mostanában idegesítő, hogy szellemképesen látok mindent a kontrasztos felületeken (pl telefon a betűk fölött megjelenik a szellemképük eléggé elnyúlva és homályosan). Eddig mindig mértek be cylindert a szememre, de semmivel sem jobb a helyzet, ha rajta van, kvázi nincs hatása (0,25-0,5 cyl mindig más irányban). Előfordulhat az, hogy géppel kevesebbet mértek be a cylinderből?

Távollátó vagyok és annál is kevesebbet mértek mindig a szükségesnél olyan fél dioptriával. Csak ezért merült fel bennem a gondolat, hogy a cylinder is hasonló helyzetű.


A fényes felületek is nagyon zavaróak, mert minden fényforrás vagy szellemképes vagy pedig felfele irányban húz egy csíkot. Sötétben, szürkületben mégrosszabb. Autót vezetni sem merek ilyenkor, mert alig tudok tájékozódni a zavaró fényektől.


Ui.: Száraz a szemem, de a műkönny és a pihenés semmit sem használt eddig. Sőt sokszor a probléma felkelés után egyből jelentkezik, valamikor nem tudok fókuszálni sem vagy hiába fókuszálok, elmósódott a kép minden távolságban. Nem vagyok cukorbeteg és 22 éves vagyok.



2023. jan. 2. 01:19
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elég megbízható. Azt nem tudom, hogy miért tévedtek, talán a gépeknek is van hibaszázaléka.
2023. jan. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Azon gondolkodom, hogy okozhatja e más ezt a fajta látást. Az is lehet,hogy nemrég alakult ez ki nálam, bár ha jól tudom, az asztigmia veleszületett.

2023. jan. 2. 09:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Az asztigmia elég jól kezelhető lézeres szemműtéttel (amit számítógéppel végeznek, nem kézzel, mert a gép megbízhatóbb, mint az emberi kéz), emiatt nem igazán értem a számítógéptől való félelmedet.

De ezt nem a szemészeten, a mostani vizsgálatkor fogják elvégezni, szóval ne aggódj.

Ne akarj okosabb lenni a szemorvosoknál és a számtógépes vizsgálatoknál.

2023. jan. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál!

Nem akarok okosabb lenni laikusként, csak a szellemképes látás zavar nagyon. Asztigmián kívül nem tudok elképzelni semmi egyéb rendellenességet a szememmel, de ez nyilván kiderül nemsokára. Azért kételkedtem a computeres vizsgálatban, mert eddig ahányszor volt nekem, mindig nagyon más eredményeket dobott ki, sima dioptriában és cylinderben is elég nagy különbségek voltak (ami nem abból ered, hogy a cylinder kétféleképpen is felírható, es nem is 5 fokos eltérésekről van szó).

2023. jan. 3. 18:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Lézeres szemműtétet egyelőre nem tervezek, simán szemvizsgálatra megyek uj szemüveg miatt - ezt kihagytam
2023. jan. 3. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Normalis szemeszeten megnezik a szamitogepes eszkozzel a szemedet, fokuszalnod kell adott pontokra a gepen belul, zum-zum, kesz az egyik gep. Ulsz a masikhoz, zum-zum, keszen vagy, ulsz a normalis szekbe. A doki elemzi, amit a gepek kidobtak, es mintegy kiindulopontot hasznalja. Ez azt jelenti, hogy ha a gep szerint jobbra 78 fokos cilinder kell neked, akkor nem a 3 fokosrol fogja probalgatni fokonkent cserelgetve a lencseket, hanem mondjuk a 70-tol. Most ez sarkalatos pelda, de kb igy mukodik egy normalis szemeszeten. Pupilla tagitast el is felejtettem, jobb helyen az is van.

Szellemkepes latast okozhat sok minden mas is az asztigmian kivul, pl. a halyogok, vagy a "sargafolt" problema, a macula degeneracio, es meg kb hatezer dolog. Normalis szemeszetre menj, ne a madaras tescoba 100 forintos "vizsgalat"-ra, amit nem is szemeszorvos vegez. Ne mondd, hogy te fiatal vagy es nem lehet halyogod, mert a kollegam 24 evesen kenyszerult szurkehalyog mutetre, pedig egeszseges, nem cukorbeteg, nem iszik, nem dohanyzik, rendszeresen sportol, es megis majdnem megvakult.

Ne a netrol allapitsd meg, hogy neked tuti ez a bajod.

2023. jan. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most először megyek olyan szemészetre ahol alaposan fognak megvizsgálni (nagyon jó vélemények vannak róla, ismerősöm szerint is nagyon jók). Ezidáig csak mezei SZTK szemészeten vizsgáltattam magam, ahol alig foglalkoznak egy-egy pácienssel. Szóval most reménykedem. Utoljára 5 éve voltam szemészeten, akkor nem találtak szürkehályogra utaló tüneteket, sőt igazából semmi egyéb hibát (fénytörési hibán kívül persze). Belegondolva simán lehet szürkehályog vagy más elváltozás is.

Amikor computerrel vizsgáltak (valami léggömbre kellett nézni talán, akkor nem igazán tudtam fókuszálni, mert nagyon gyorsan homályosult a kép, ingadozott, ahogy állítgatta. Igazából azt se tudom, hogyan kell belenézni az ilyenbe, nekem csak annyit mondott, hogy nézzek bele. Pupillatágításom volt már egy párszor, mert távollátó vagyok, megnézték a rejtett dioptriákat.

2023. jan. 4. 11:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt a léggömböt én sem tudtam sokáig hogy szabad pislogni.

Egyébként a könny minősége, vashiány, éppen milyen passzban vagy, esetleg ittál elég folyadékot befolyásolja a cylinder mértékét. Azért csinálnak manuális vizsgálatot is, mert a számítógép sokszor jóval erősebb értéket ad ki ( kb.120%-os látásélességet.

Mindenképpen menj először szemészetre, de olyanra ahol legalább 30 percet foglalkoznak veled és nem baromságot hoznak ki ( saját tapasztalat). Plusz optikus nem fogja tudni megállapítani van-e szembetegséged, ezért érdemes kettőt összevetni.

2023. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illerve amit kihagytam, hogy embernek mér cylindert a gép, de gyakorlatban nem tudja tolerálni az agy. Próbalencsénél nekem is volt olyan, hogy semmit nem éreztem vagy csak rosszabb lett. Engem is zavarnak a fényes felületek, mondjuk nagyon csíkosan nem látok, de egy picike pereme van. De könyveknél vagy tárgyaknál semmit ilyet nem tapasztalok.
2023. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!