Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mielőtt beteszem a kontaktlenc...

Mielőtt beteszem a kontaktlencsét a szemembe, mivel érdemes megmosni a kezem? Az jó ha folyékony szappannal megmosom? Vagy maradhat rajta kosz úgy? Valamint inkább konyharuhába érdemes megtörölni kézmosás után a kezemet?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sima vízzel szoktam leöblíteni, de nem törlöm meg mert nem egyszer volt már, hogy a törölköző mikroszála belement a szemembe és pár percig zavart. Persze a folyékony szappan még jobb, csak öblítsd le rendesen.
2023. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És mikor kiveszed gondolom akkor sem törlöd meg, nem gond hogy picit vizesen rakod bele a tartóba?

Kifogom próbálni akkor azt én is hogy nem törlöm meg, köszönöm

2023. jan. 4. 19:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Én napit használok, egyrészt azért, mert nem minden nap használom, másrészt meg azért, mert nekem nem éri meg azt, hogy olcsóbb, de foglalkozni kell vele, amikor kivettem a folyadékból a használt lencsét mindig az a kellemetlen érzésem támadt, hogy nem nem teljesen tiszta, használt, satöbbi. Most meg csak simán kidobom este, még tükör sem kell hozzá. Azt meg nem is említem, ha pl klóros víznek van kitéve a strandon másnap azt se szívesen raknám vissza.
2023. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hol veszed a napi használatú lencsét? Nem használtam még azt, de én is elgondolkodtam már rajta
2023. jan. 4. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt, de gondolom van kismillió webshop, csak ez volt az első, ami szembe jött.

Természetesen első lencse előtt menj el egy optikába, hogy megvizsgáljanak, illetve évente kontroll.

2023. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csapvíz soha nem kerülhet a lencsére. Mindenképp szárazra törölt (és nem is száradni hagyott vagy kézszárítóval megszárított) kézzel kell betenni a lencséket. A csapvízben egy bizonyos, kis mennyiségben megtaéálható egy amőba, ami a lencsén megtelepedve vakságot is okozhat.
2023. febr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!