Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemek védelmének érdekében...

A szemek védelmének érdekében melyik a jobb, a sötét vagy a világos háttér, de mindkettő úgy használva, hogy van kékfény szűrő? Okostelefonon. Magyarázat? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Magyarázatot köszönöm.

2023. jan. 15. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kékfényszűrő van, az mindenképpen jó. A sötétebb háttér főleg este jó, vagy ha lekapcsolt villany mellett nézed a telefont, mert kevésbé bántja a szemet szűrővel vagy anélkül, az ebből nem számít, fényerősséget is lejjebb lehet venni.
2023. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kékfényszűrő az teljesen felesleges.
2023. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem felesleges szerintem mivel a kék fény köztudottan hosszú távon nem tesz jót sem a szemnek, sem általában. Elalvást is nehezíti.
2023. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2 Ehhez még hozzáteszem amióta kékfényszűrős a szemüvegem, nem szárad ki úgy a szemem és nem fárad annyira el, 12 órás! monitornézés után. (munkám miatt).
2023. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2. Nem benyögött kijelentésekre vagyok kíváncsi, hanem magyarázatokra és tapasztalatokra.


#1, #3. Köszönöm szépen.


Jöhetnek még infók.


(Személyes tapasztalatom az évek folyamán az, hogy jó, ha van kékfény szűrő, mert amikor nem volt, akkor érzékenyek lettek a szemeim, fájtak. Amikor szűrőt használok, akkor pedig nem fáj.)


De a kérdés egy kicsit másra is vonatkozik.

2023. jan. 16. 13:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Na akkor:

- egyáltalán nem sikerült még senkinek semmiféle egyértelmű összefüggést feltárnia a "kék fény" meg a szemromlás között;

- már csak azért sem, mert nem lehet szétválogatni, hogy honnan mennyi kék fény jön és jött a delikvens élete során a szemébe, pl aki egész nap a szabadban van, jajj neki, mert nyáron nagyon kék az ég;

- a szemszárazság a kevés pislogástól és a hosszú rögzített fókuszálástól van;

- kékfény szűrős szemüvegben semmi sem színhelyes, az egész világ enyhén sárgás körülöttünk, nem csak a monitor;

- a szemüveg FIX értéket szűr ki, tehát már elméletben sem pont annyit, amennyi nekem "kéne", hanem, minden intenzitásnál és hullámhossznál annyit, amennyit a gyártó gondolt, miért pont az a jó?

- végezetül, akiket fentiek nem győztek meg, azok ugyan már lépjenek be a VGA-kártya driver-ébe és húzzák már lejjebb azt a kék összetevőt (RGB-nél a B sor) teljesen INGYEN és tetszőleges mértékben és ne ilyen hülyeségekre költsék a pénzt. Ez miért nem jó módszer erre??


És akkor én is tételes cáfolatot kérek a fenti fizikai tényekre, nem pedig ilyen mióta ilyen szemüveget használok sosem fáj a hátam és jobb a nemi életünk az asszonnyal féle ellenőrizhetetlen placebókat.

2023. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4. Érdekes, ezt a 4. hsz-t az előbb nem mutatta, csak most láttam. Köszi!


Amúgy mostanában nálam kicsit furán működik a gyakori.

2023. jan. 16. 14:10
 8/12 A kérdező kommentje:

#6. Ami a telón van kékfény szűrő, az ingyenes és szerintem nagyon jó. 4 fokozat közül lehet választani.

Van egy 5. fokozat is, az lenne fizetős. Az sem drága, de a többi pont elég.


Mostanában nem vagyok számítógép közelben, de szg-re is van ingyenes kékfény szűrő. (Nekünk Linux OS van otthon, csak én nem vagyok ott.)


De annyi bizonyos, hogy az én szemem megérzi ha van/nincs szűrő.

Ha a tiéd nem, akkor jó neked.

2023. jan. 16. 14:16
 9/12 anonim ***** válasza:
6, Ez már most nevetséges hogy az ég kékjét összehasonlítod egy mesterséges fényforrással, ami a monitorokból jön. Ha nem grafikus, akkor mi a baj azzal hogy nem színhelyes a kép? Ilyen szemüveggel vezetek is és látom mi a zöld meg a piros.
2023. jan. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9.

Ne égesd magad. A fény az fény. A szín meg a látható hullámhossztól függ, nem attól, hogy a monitorból, telefonból, papírlapról vagy az égről jön.

2023. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!