Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüveg az megygógyítja a...

A szemüveg az megygógyítja a szemem vagy örökre kellesz?

Figyelt kérdés
Soha semmi bajom nem volt a szememmel, mindig jól láttam és habár kisebb koromban rengeteg játszottam számítógépen nem tűnt sose fel, hogy rosszabodna a látásom...viszont kb egy jó fél éve intenzíven tanulok egy őszi felvételire (7-8 órákat), csakis telefonon, laptopon illetve kisbetűs könyvekből,illetve elég közel tartottam ezeket a dolgokat a szememet az elmúlt 5-6 hónapban és az utóbbi 1-2 hétben azt vettem észre, hogy messzebre kicsit homályosan látok, mármint a betűket nem olyan könnyedséggel tudom elolvasni messzebről mint régen ( és most nem tudom, hogy ez tényleg így van vagy csak beszélem magamnak, de mindenképp elfogok menni egy szemvizsgalatra). A kérdésem az lenne, hogy ha tegyük fel, hogy rosshabodott a látásom és szemüveget kell hordjak, akkor az egy időszakra szól (amíg megint megjavul a látásom), vagy azt jelenti, hogy mostmár sosem fogok olyan tisztán látni mint régen, és mindig kellesz szemüveget hordjak ha tisztán akarok messzire látni?

2023. jan. 31. 21:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ezt azért kérdezem, mert sosem értettem ezt a szemüveges dolgot, és volt olyan ismerősöm akinek 14-15 éves korában szemüveget kellett hordania, aztán most 8-9 év után is gyakran látom szemüveggel (igaz nem mindig van rajta), illetve van egy kollégám akinek 10. Osztályos korában kellett a szemüveg, és azt mondták az orvosok, hogy az csak gyenge szemüveg, aztán az idő teltével egyre erősebb és erősebb szemüveget kellett hordania, hogy messze jól lásson (igaz rajta mindig rajta van, szóval ő szoszerint szemüveges), és nem tudom, hogy akkor létezik olyan dolog, hogy kell hordjak szemüveget pár hónapig, aztán helyre jön a látásom és nem kellesz már hordjam, vagy akkor mostmár örökké kellesz? 23 éves fiú vagyok, válaszokat előre is köszönöm.
2023. jan. 31. 21:07
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
A szemüveg csak korrigálja a látást.Ez 1 segédeszköz.
2023. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Szem alapbol romlik, magától nem javul meg műtéti úton segíthet a látás javítás. Ha valószínűleg felirtak szemüveget egyszer kellene is fog.
2023. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem gyógyít nem is ront, csak a látáshoz kell.
2023. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Valakinek javul a látása, valakinek nem.
2023. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó és akkor ez Gyakori, hogy pár hónapnyi tanulás (kisbetűk, telefon, laptop) után romoljon magától, ha sosem volt baj vele és senki a családból nem szemüveges? Vagy ez csak ilyen átmeneti szem fáradtság? Sosem ajánlottak szemüveget, pedig jó párszor vizsgálták a látásom (jogsi, felvételi ahová kellett orvosi kivizsgálás..), csak én mintha úgy érezném hogy nem olyan jó a látásom mint rég...
2023. jan. 31. 21:21
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy gyengült a látásod. Nézesd meg. Nálam mind a 2 szülői ágon szemüveges mindenki, szüleimnek is van, sőt nekem is, csak ocsemnek nincs még. Lehet genetika is, de a mai képernyők csak lefárasztják a szemed.
2023. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Elviekben lehet olyan, hogy a szemüveg javítja a szemet.


Van, aki sokat erőlteti a szemét, ilyenkor, ha felírnak egy feles szemüveget mondjuk, akkor az tud segíteni, hogy ellazuljon a szem és akkor vissza tud állni. De ez csak gyenge diotriáknál van, ahol géppel nem is biztos, hogy ki tudják mérni, hogy mi a helyzet.

2023. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel veszek olyan szemüveget amit direkt kék fény előtt kell használni (laptop számítógép Tv)? Az javít rajta vagy már késő olyat venni?
2023. jan. 31. 21:39
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
#9 Javítani nem fogja... De nem hagyja tovább romlani.
2023. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!