Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire veszélyes most a...

Mennyire veszélyes most a szemműtét?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és elgondolkodtam, hogy elmegyek egy szemműtétre de nem tudom mennyire rizikós. Szüleim lebeszéltek rögtön.
2023. febr. 9. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Lezerrel csinálják. Talán pár dioptriat tudnak javítani. Szerintem senkinek sem rontották még el
2023. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Miért beszéltek le róla? Mi volt az indokuk?

Miért gondolod, hogy veszélyes? Modern technológiával csinálják pár perc az egész, utána már mehetsz is haza. +12 és -5 dioptriáig képesek helyrehozni a látást, kisebb dioptriánál tökéletes lesz a látásod, nagyobbnál sokat tud javítani rajta. Annyi, hogy mivel még fiatal vagy esélyes, hogy visszaromlik valamennyire, de már sokkal kevesebb dioptriás lesz mint előtte volt.

Amúgy nem mindenki alkalmas rá, szóval el kell menni először alkalmassági vizsgálatra és ott majd megmondják, hogy alkalmas vagy-e és ha igen melyik kezelésre.

A sasszemklinika honlapján le van írva egy csomó infó ezzel kapcsolatban, ott nézelődj ha érdekel.

2023. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván veszélyesebb mint 200 év múlva. Vagy mit jelent az, hogy most?
2023. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
-2 és -2.5 a szemem. Azt mondták veszélyes, stb. Én úgy tudtam, hogy régen veszélyesebb volt meg ahogy idősödik az ember úgy egyre nagyobb a kockázat. Nem tudom hogyan győzhetném meg őket. Utálok szemüveget hordani ezért átálltam a kontaktlencsére de az meg macerás stb. Meg akarom műttetni de azt meg nem merem meglépni, hogy a hátuk mögött csinálom.
2023. febr. 9. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Tessek elmenni orvoshoz konzultaciora, ahelyett, hogy elmeleteket gyartanal.

Tan csak az orvos jobban tudja, mint te vagy a szulok, hogy egyaltalan a te szemed mutheto-e es mennyire veszelyes.


400-700 ezer forint korul van.Szoval szulokent jelenleg nekem most ez az egy indok, ami miatt nem ferne bele..:D

2023. febr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Két esetet hallottam ismerősnek nem javult semmit ezért ingyen újracsinálták.

Másik közelebbi ember neki megcsinálták de ugyanúgy szemüveget hord szegény alig lát valamit, szóval nála javult de utána visszaromlott és még rosszabb mint volt. Mindez 2-3 éven belül történt.


A nagytöbbségnek biztos használ egyébként. A látás az egy nagyon összetett többtényezős dolog szóval lelki okai is lehetnek az életlen látásnak.

2023. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Ha azt mondják, hogy veszélyes, stb akkor semmiképp ne műttesd meg, ilyen megalapozott orvosi szakvéleménnyel senki nem szállhat vitába.
2023. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
7-es 🤣🤣🤣
2023. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
A neten rengeteg véleményt lehet olvasni, a legtöbb pozitív, kevesebb negatív. Én is azt javaslom,hogy menj el vizsgálatra, hívd el a szülődet, és azt követően még mindig dönthettek.
2023. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!