Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A lézeres látásjavító szemműté...

A lézeres látásjavító szemműtétek mennyire kockázatosak ill. veszélyesek?

Figyelt kérdés
Ismertek olyan embert, akinél nem úgy sikerült a műtét, ahogy kellett volna (pl. elveszített a látását)?

2021. márc. 17. 12:40
 1/9 A kérdező kommentje:
*elveszítette- javítom a helyesírást....
2021. márc. 17. 12:41
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte semennyi , precízek, gép végzi

Ismerősöd egy balszerencsés kivétel lehet

Biztos így veszítette el??

2021. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországon ilyen eset biztos nem volt még, aki emiatt elveszítette a látását. De külföldről sem hallottam ilyenről. Maximum annyi fordulhat elő az esetek nagyon nagyon pici százalékában, hogy nem úgy sikerül a műtét ahogy eltervezték, azaz nem lesz tökéletes a beteg látása, hanem marad rajta pár dioptria. De én is csak 1 ilyen esetről tudok, amikor én csináltattam meg a szemem a lehető legtöbb fórumot elolvastam ezzel kapcsolatban és annó volt egy lány youtube-on, akinek a műtét után is szemüveget kellett hordania.

A műtét előtt egyébként megvizsgálnak, hogy egyáltalán alkalmas vagy-e rá, és ha igen akkor nem lesz semmi gond :)

2021. márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyn ismerősöm nincs, akinek rossz tapasztalata lett volna (olyan se, aki megműtötte volna a szemét), pár nappal ezelőtt viszont az egyik ismerősöm felvetette nekem, hogy miért nem próbálkoztam meg idáig a lézeres szemműtéttel, és miért viselek még mindig szemüveget. Erre az volt a válaszom, hogy ennek két oka van: az egyik, hogy kicsit félek tőle, mert nem nagyon ismerem a beavatkozást, és nem merem kockáztatni a látásomat, a másik pedig, hogy (még nagyon régen, sok évvel ezelőtt) úgy hallottam, hogy az ilyen műtét akár egymillió forintba is kerülhet, így úgy gondoltam, hogy talán jobb, és biztosabb, ha maradok a régi jól bevált szemüvegnél. Amikor megtudtam, hogy két szemüveg árából is ki lehet hozni, és hogy általában a beavatkozások sikeresek szoktak lenni, picit elgondolkodtam a dolgon.
2021. márc. 17. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:

2-

Félre olvastam, boocsi :D

Nyugi , sógorom megcsináltatta, nagyon félt tőle ,de a kellemetlenségen felül ,hogy mégiscsak szemhez nyúlnak, semmi gondja nem volt.

Nem fogod megbánni :)

Neki még annyi volt rossz hogy nyáron csinálta és a fényre nagyon érzékeny volt neki.

De ez csak 2hét és nem kell többé szemüveg

2021. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 szemüveg árából? Hol?
2021. márc. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én műtétem a Sasszemklinikán került 6 éve összesen 360 ezer ft-ba. Ma ilyen félmillió körül lenne, de persze vannak drágább műtétek is aminek az az előnye, hogy 1 hét helyett 2 nap alatt begyógyul a szemed.
2021. márc. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem kell félned, hogy rosszabb lesz a szemed, mint volt, megvakulni meg senki sem vakult meg ettől, pedig már csak a Sasszemklinika 100.000 műtét felett jár. Maximum az történhet, hogy nem jön le az összes dioptria. De erre az esetre adnak garanciát és ingyen leszedik, ha maradna. Szerintem 2 szemüveg árából nem jön ki, de hosszú távon biztos olcsóbb, mint bármi más.
2021. márc. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%
Igen, vannak, akik megvakultak tőle. Közeli ismerősöm is nagyon megjárta ezzel a borzalommal, tehát messze nem olyan ritkák a mellékhatások, mint ahogy az keresgélés és tájékozódás során szembejön az emberrel a neten. Józan észre kell hallgatni, és nem ezekre a bugyuta sikersztorikra, amiket itt elolvasol.
2021. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!