Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valószínűleg ez a baja a...

Valószínűleg ez a baja a kontaktlencsémnek?

Figyelt kérdés
24 eves vagyok es most van eloszor kontaktlencsem. 3 eves korom ota szemuveget hordtam, nagyon rossz -11,25 a szemuvegem dioptriaja -0,75 cilinderrel. Uj szemorvoshoz mentem el aki ramtukmalta a kontaktlencset amit megszerettem viszont nem latok vele, jovo heten harmadszorra megyek vissza. A kontaktlencsem -10,50-es viszont nem cilinderes, lehet hogy emiatt nem latok? Bemerte a szemuvegemet azon lathatta, hogy cilinderes vagy most en vagyok a hulye? Akkor nem ertem a kontaktlencse nem lehet cilinderes, vagy miert nem cilindereset irt fel? Olyan erzes mintha gyenge lenne a lencse, konkretan a szemuvegemmel jobban latok mint a lencsevel.

2023. márc. 2. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a dioptria elég komoly ennyi idősen. Műtét nem jöhet számításba?
2023. márc. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is cilinderes a szemüvegem, volt, hogy a szemész (mint ki derült optometrikus volt) nem írt fel az új szemüvegre cilindert, alig láttam vele.

Én visszamennék a helyedben a szemészhez.

2023. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Régi szemdokim szerint 100%-ra nem lehet megcsinálni de idén szeretnék elmenni szemklinikára alkalmassági műtétre, hogy megtudjam ott mit mondanak rá. Igazából én már azért is hálás lennék ha pl. -5-ig le tudják vinni. Anyagilag nem móka ekkora dioptria sajnos.
2023. márc. 2. 23:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Hupsz, akarom mondani alkalmassági vizsgálatra. :D
2023. márc. 2. 23:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek a lencsék pontatlanabbak mint a szemüveglencse. gyárilag mindig a dioptriádhoz legközelebbi értéken vannak. Meg közvetlenül a szemedre helyezed és nem a szemed elé, az is befolyásolhatja az éles látást. (ilyenkor egy kicsit lehet gyengébb is a kl). De nem akarok hülyeséget írni, menj vissza a szemorvoshoz, optikushoz ha nem vagy benne biztos, bármi egyéb más gond is lehet. Viszont ha szemorvos megvizsgált és nem talált semmi rendellenességet akkor a kl lehet gyenge szerintem.

Ez a dioptria igen magas ami neked van, kicsi eltérést is sokat jelent. ilyenkor már tényleg komoly megfontolást igényel egy műtét ha nincs kockázata. Majd megmondják az orvosok hogy szükséges e és lehet e. Sok sikert :)

2023. márc. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!