Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemszárazság lehet csak az...

Szemszárazság lehet csak az egyik szembe ?

Figyelt kérdés
Illetve mik a legtipikusabb tünetei?

2023. márc. 27. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Általába mindkettőben van. Égő érzés, vörösség, homokszemcse vagy olyan érzet mintha valami lenne benne, szúr, könnyezik, a könny nagyon tud csípni. Vannak jó műkönnyek, tartósítószermenteset!
2023. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az lehetséges, hogy az egyikbe lenne ?

Fáj, könnyezik, csíp, maga a könny is csípi, ezek a tüneteim , de csak az egyikbe , a másik minimálisan szúr néha , enyhén viszket.

2023. márc. 27. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Allergiás is lehet egyben száraz is, egyszerre a két probléma. Ezek szemszárazság tünetek igen, a másik is esélyes. Próbálj ki Ophylosa vagy hasonló műkönnyet.
2023. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen nekem is ilyen van, az egyik oldalról erősebben jön a fény, az a szemem valamiért kiszárad.
2023. márc. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem általában csípni szokott és könnyezek
2023. márc. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kései Sirató ***** válasza:
Lehet, nekem covid mellékhatásaként volt, de adtak rá vény nélküli szemcseppet a gyógyszertárban és 2 nap alatt meggyógyult.
2023. márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy héten keresztül volt szemszárazságom. Iszonyatosan szúrt a bal szememnél a belső részen, de nem volt piros, nem ment bele semmi. Bementem a Mária utcába az ügyeletre, mert estére már komolyan mondom, hogy a szemgolyóm is fájt. Ott azt mondták, hogy nincs benne semmi, csepegtessek műkönnyet 2 héten keresztül, és ha nem múlik el, akkor menjek vissza. Elmentem szemüveget csináltatni, mert a régi már nem volt megfelelő, és az optikus hölgynek elmondtam a panaszaim. Nagyon kedves volt és megnézte, majd kiderült, hogy két db szempilla elkezdett befele nőni a szemzugnál, amit alig lehet észrevenni, ráadásul szabad szemmel nem is látható. Kiszedte mindkettőt és bár még érzékeny egy kicsit a piszkálás miatt, de nem fáj és nem szúr azóta. Fel is volt háborodva a hölgy, hogy a szemészeten nem nézték meg a szempillákat, mert az is okozhat ilyen fájdalmakat a szemnek. Ha esetleg gondolod, akkor nézesd meg ezt a lehetőséget is, mert nekem eszembe sem jutott. Jobbulást kívánok.

ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!