Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem tudom, hogy ez szemszárazs...

Nem tudom, hogy ez szemszárazság - e, vagy más?

Figyelt kérdés

Pár hete észrevettem, hogy folyton sokat kell pislognom, a jobb szemem mintha homályosabb lenne, de erős pislogás és koncentrált fókuszálás után élesebb a kép. Viszont néha behomályosodik, mintha valami lenne benne ( csipa, vagy ilyesmi). Néha égő, száraz érzés van benne, és jobban könnyezik. A szemhéjam pedig enyhén fel van dagadva, de az orvos megnézte, és nem látta. Pedig én igen, mert tudom, milyen szokott lenni.

A szemem alatt az arccsontomnál néha bizsereg. Illetve néha mintha enyhén fájna a szemem mögött.

Ja,és mintha néha olyan érzésem van, mintha fújnák a szemem, és emiatt tényleg sokat kell pislognom. Nagyon kellemetlen.


2* voltam szemészeten, alaposan kivizsgáltak, semmit sem találtak. Annyit írtak a papírra, hogy proptosisom van. Rákerestem, ez valami szemkidülledés, de maga a szemem nem változott, szóval ezt nem is értem... Lehet, hogy így születtem? Azt mondták, semmi szemészeti problémáit nem találtak, a látásom is jó, és még szemüveg sem kell, ha én nem akarok. -1 van a papírra írva. A szemnyomás teszt is jó lett, meg a szemfenék vizsgálat is, minden ép.

Mégsem tudták, miért látok néha homályosabban, és fáj néha a szemhéjam, illetve be van dagadva kicsit.

Lehet ez szemszárazság?

Már annyira zavar, hogy folyton ezen kattogok, és folyamatosan erőseket pislogok.


2023. márc. 30. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Az általad leírt tünetek valóban utalhatnak szemszárazságra, de más problémákra is, például allergiás reakciókra vagy szemhéjgyulladásra. A proptosis (szemkidülledés) lehet veleszületett vagy szerzett, és lehet, hogy nem okoz tüneteket, ha nem súlyos. Ajánlott lenne újra felkeresni egy szemész szakorvost, ha a tüneteid folyamatosan fennállnak, és kérni egy alaposabb vizsgálatot. Az orvos segíthet az okok meghatározásában, és ha szemszárazságot diagnosztizál, akkor javasolhat szemcseppet vagy más kezelést, amely enyhíti a tüneteidet.
2023. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

A háziorvosnál jártam azóta, a proptosis veleszületett, a szemészeten már 2*, de még mindig semmit sem találtak.

A jobb szemem gyakran könnyezik.

Vettem szemcseppet, hátha segít.

2023. ápr. 4. 09:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez szemszarazsag! A konnyezes foleg rautal. Csepegtesd meg elsz, hogy ne legyen rosszabb.
2023. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy héten keresztül volt szemszárazságom. Iszonyatosan szúrt a bal szememnél a belső részen, de nem volt piros, nem ment bele semmi. Bementem a Mária utcába az ügyeletre, mert estére már komolyan mondom, hogy a szemgolyóm is fájt. Ott azt mondták, hogy nincs benne semmi, csepegtessek műkönnyet 2 héten keresztül, és ha nem múlik el, akkor menjek vissza. Elmentem szemüveget csináltatni, mert a régi már nem volt megfelelő, és az optikus hölgynek elmondtam a panaszaim. Nagyon kedves volt és megnézte, majd kiderült, hogy két db szempilla elkezdett befele nőni a szemzugnál, amit alig lehet észrevenni, ráadásul szabad szemmel nem is látható. Kiszedte mindkettőt és bár még érzékeny egy kicsit a piszkálás miatt, de nem fáj és nem szúr azóta. Fel is volt háborodva a hölgy, hogy a szemészeten nem nézték meg a szempillákat, mert az is okozhat ilyen fájdalmakat a szemnek. Ha esetleg gondolod, akkor nézesd meg ezt a lehetőséget is, mert nekem eszembe sem jutott. Jobbulást kívánok.

ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
ápr. 7. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!