Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit "lát" egy teljesen vak ember?

Mit "lát" egy teljesen vak ember?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, milyen az, amikor egy vak semmit nem lát. A nem vak ember azért lát sötétet, mikor behunyja a szemét, mert belülről látja a szemhéját. Sokan azt hiszik, ilyen vaknak lenni, de ez nem igaz, ugyanis egy vak azt sem látja. Egyszer olvastam, hogy mondta egy látássérült, hogy semmit nem lát, sötétet sem. Ezért nem tudom elképzelni, hogy akkor mit "lát" maga előtt egy vak.

2023. ápr. 1. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk ez érdekes hogy egy látássérült azt mondta hogy sötétet sem lát, hiszen ő relatíve nem tudja mi a sötét meg világos mint fogalom hiszen még nem látta egyiket se. Szerintem azt látják amit te ha becsukod a szemed, hiszen az a "semmi"
2023. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Első, mibe telt volna már megmondani? Elárulom: ugyanannyi, mint ezt leírni, csak okoskodni könnyebb.


Sajnos én nem tudom a választ, csak ez tűnt fel, de ez nagyon.


Jelentem is az egyes "választ", ami nem válasz, csak provokáció.

2023. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

3, (vagy ha törlik az 1est akkor 2)

Ha le kéne írnod hetente ugyanazt a szöveget, téged is bosszantana:D


2, nem, ha becsukod a szemed, sötétet ltász.

A vak úgy lát, ahog te érzékeled a mágneses teret. Na, pont annyira kap információt a vizualitásról az agya.

2023. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De a semmit valóban nehéz elképzelni.
2023. ápr. 1. 17:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt a példát is szokták hozni, hogy mint te a könyököddel, ők úgy látnak. Vagy mint te a látómeződön kívüli területet. Na, ők úgy látnak.
2023. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2


Nagyon nagy tévedés, ha behunyod a szemed, az éppen a szemhéjad belülről, az minden, csak nem a semmi. Ezért látsz sötétet. Elég szomorú, hogy ezt valakik 100 százalékra pontozták.

2023. ápr. 1. 17:49
 7/15 anonim ***** válasza:

#1

Ezt a "semmit" én is olvastam vakoktól. De ezek a vakok látó emberek voltak, azért van fogalmuk az ilyenről, azért tudják így megfogalmazni.

Más vakoktól olyat olvastam, hogy színes folt, foltok vannak a szemük előtt. Ők is valaha látók voltak.

Olyan aki sosem látott, az nem tudott mondani természetesen semmit. Mert nála igen az van amit te írsz. Hogy nincs fogalma sem a sötétről sem a világosról, nem tudja melyik milyen, így azt sem tudja megmondani mi van a szeme előtt.

2023. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az orvosi egyetemen azt mondták nekünk, hogy az ember agya a feketét csak a fehérrel együtt, egyféle relatív dologként tudja érzékelni, ezért a vakok, mivel fehéret nem látnak, egy idô után már nem feketeséget, hanem inkább szürkeséget "látnak". Természetesen ez az információ olyan vak emberektôl származik, akik korábban látók voltak. Aztán hogy tényleg így van-e, azt nehéz ellenôrizni.
2023. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kiválaszol? válasza:
0%
Lóf*szt
2023. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Elég sok válasz érkezett, hátha meg tudom mondani, hogy mi az igazság :)


Születésem óta a bal szememre teljesen vak vagyok, a jobbal keveset, de látok. Na, úgy tudnám ezt leírni, mintha csak "egy szemed" lenne. Tehát a bal szemem az agyamnak - mivel sosem kapott a szemből ingert - nem létezik. Nekem meg abba a fura belegondolni, hogy milyen lehet két szemmel látni egyszerre, pl ha kancsalítasz és "eltérő" a kép, meg ilyesmi. :)


Remélem, hogy tudtam segíteni :D


A, 30/F

2023. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!