Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 28 évesen még mindig romlik a...

28 évesen még mindig romlik a szemem, van erre valami “gyógymód”?

Figyelt kérdés

Van köztetek akinek nem állt meg a szemromlása 25 éves kora környékén?


Mi lehet az oka? Van rá megoldás?


2023. ápr. 3. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos többnyire genetika, én ugyanígy vagyok vele, de kb 30 éves koromra megállt.

25 évesen voltam szemész orvosnál, hogy szeretném megműtetni, akkor azt mondta, hogy várjak vele néhány évet, különben 40 évesen kelleni fog az olvasó.

30 évesen rákérdeztem újra, akkor azt mondta, hogy már minek akarom erre a néhány évre megműtetni, 40 éves koromra visszaromlik.

Megkérdeztem egy másikat is, ő meg azt mondta, hogy addig nem műtik amíg romlik a szemem, de az utóbbi 5 évben mindössze egy fél dioptriát romlott.

Szóval én feladtam, örökre szemüveges maradok. /bocs az offért/

2023. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szem romlása természetes folyamat, amely a korral jár, és sajnos nem megállítható. Azonban vannak bizonyos dolgok, amelyeket megtehetsz azért, hogy csökkentsd a szem romlásának mértékét vagy lassítsd a folyamatot.


Rendszeres szemvizsgálat: Fontos, hogy legalább évente egyszer szemészeti vizsgálaton járj, hogy időben felismerjék a szembetegségeket és megfelelő kezelést kapj.


Egészséges életmód: Az egészséges táplálkozás, az aktív életmód és a megfelelő pihenés mind hozzájárulnak a szem egészségéhez.


Szemgyakorlatok: Vannak olyan egyszerű szemgyakorlatok, amelyek segíthetnek a szem fáradásának csökkentésében és a szemizmok erősítésében.


Védőszemüveg viselése: Ha munkád során vagy szabadidős tevékenységeid során sokat vagy kitetted a szemeidet a káros UV sugaraknak, vagy számítógépes munkát végzel, fontos lehet a védőszemüveg viselése.


Speciális lencsék vagy műtét: Ha a szemüveg vagy a kontaktlencse már nem segít a romló látás javításában, lehet, hogy speciális lencsékre vagy műtétre lesz szükség.

2023. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!