Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azok a gyerekek, akik teltek...

Azok a gyerekek, akik teltek 10-12 éves koruk között, majd vékonyak lesznek a gimnáziumra, ők mindig a fogyókúra miatt fogynak le vagy lehet a pubertás miatt is? Lehet, hogy valaki 10-12 évesen dundi, majd diéta nélkül lefogy gimnazista korában?

Figyelt kérdés
2021. nov. 27. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Mit jelent a dundi? 30-40kg túlsúlyon a kamaszkor nem fog segíteni.
2021. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szinte semelyik 10-12 éves nem fogyókúrázik, nem tudom ez hogyan jut eszedbe. Legfeljebb azok, akiknek kialakul valamilyen étkezési zavaruk... A serdülőkor kezdetével a növekedés üteme és az alapanyagcsere is hirtelen felgyorsul, ezért a testarányok is változnak. Így lesz többször a "dundi" kislányból, egy magas és vékony gimnazista lány.

Ilyen korban kifejezetten káros a "fogyókúra", az orvosok is csak a ténylegesen elhízott kategóriába tartozó gyerekeket küldik dietetikushoz. Minden egyéb esetben elég a rendszeres testmozgás beiktatás, és a mindenféle feldolgozott édesség korlátozása + helyette egészségesebb alternatívák elkészítése.

2021. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a szervezet használ fel minden felesleges anyagot. Sokszor még ez sem elég.
2021. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 12 éves koromig dagi voltam és ahogy elkezdtem kamaszodni, megnőttem, konkrétan egyetlen nyár alatt teljesen lefogytam.

Ezután pedig annyira keveset ettem (főleg a gimi alatt, az ocsmány undorító menza kajából) hogy nem híztam meg. Pedig ha ettem akkor mindig szemét kaját (McDoanlds) vagy csokit, colát. De rendes főttételt alig ettem mert a menza kajától undorodtam és nem engedtek ki a suliból enni. Ez folytatódott az egyetemen mert sokszor volt h nem volt időm enni aznap, csak vacsorát, meg volt sok időm mozogni, koncertekre, bulizni járni, és rengeteget piáltam, cigiztem, ami szintén nem engedett elhízni.

Kb az egyetem végén ahogy elmentem melózni, akkor kezdtem el megint hízni pár év alatt fel is jött 20 kiló.

2021. nov. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytársam általánosban elég kövér volt. Aztán később találkoztam vele középsuliként. Akkor már vékony volt és egy égimeszelő.

Szerintem genetika alapján vannak akik megnyúlnak és vékonyak lesznek és olyanok is akik kerekek maradnak.

2021. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Genetika kérdése.


Ott van a Drake és Josh című sorozat. Abból Josh duci a sorozat elején, a végén vékony és égimeszelő, de olvastam, hogy ő fogyókúrázott.


Ellenben vannak ismerőseim, akik nemes egyszerűséggel megnyúltak. Akadtak köztük olyanok, akik nem voltak túlsúlyosak, normálisan ettek, majd elkezdtek habzsolni. Állandóan ettek és egyre magasabbak lettek. Mások ducik voltak, aztán hirtelen megnőttek és lefogytak diéta nélkül.


A mi családunk elhízásra hajlamos. Négyen vagyunk testvérek. Egyik testvéremnek sikerült nem beleesni ebbe a csapdába. Nem tudom, hogy ezt az indokolja, hogy neki eltérő a genetikája vagy csak a tény, hogy kamaszkorában dohányzott, felnőttkorában fizikai munkát végzett.


A másik két testvérem közül az egyik sosem fogyott le. Mindig volt rajta felesleg. Ő 17 évesen teherbe esett. Szülés után nem fogyott le. Nem kövér, de van rajta felesleg.


A másik testvéremnek sokat segített, hogy megnőtt. Felnőttkorára nem látszott kövérnek. Maradt egy kis hasa, de azt lemozogta. Most jobban odafigyel, hogy mit eszik.


A testvéreimhez hasonlóan én is vékony gyerek voltam és kamaszként meghíztam. Akkor fogyókúráztam, de annyit értem el vele, hogy jojózzak a későbbiekben. Egyszer kövér voltam, utána sovány. Én nem is nyúltam meg. A munkahelyemen a legalacsonyabb vagyok.


Jelenleg én is odafigyelek arra, hogy mit eszek. Sokat sétálok, más mozgásom nincs. Nem vagyok vékony, de kövér se. Egy átlagember azt mondaná, hogy jó vagyok így. Egy sport szerelmese vagy valami nagy diétafüggő valószínűleg lekövérezne engem.

2021. nov. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!