Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét megfelelő...

Lézeres szemműtét megfelelő lehet?

Figyelt kérdés

El fogok menni a szemészemhez és vele is fogok konzultálni erről, de kíváncsi vagyok az itteni tapasztalatokra is. Kiskorom óta szemüveges vagyok. Ahogy tudom a sztorit, az az, hogy kiskoromban semmi előjele nem volt, hogy probléma lenne a szemmel. Nem voltam kancsal, élesen láttam, elolvastam mindent. Egy általános szemvizsgálaton szúrták ki, hogy nem ártana egy szemüveg. Persze ezek után elvittek szüleim egy maszek kivizsgálásra, mert nem értették, miért javasolnak szemüveget, amikor látszólag semmi bajom sincs. Azon a kivizsgáláson rejtett kancsalságot fedeztek fel nálam, legalábbis azt hiszem. Azóta, kiskorom óta járok ahhoz a maszek szemészhez (33 vagyok). Amikor ezt a szemproblémát megállapították, nem voltam kancsal, de felírtak egy prizmás szemüveget. Gyerekkorom óta prizmás szemüvegeket hordok és most ha leveszem, kicsit behúz a szemem. Ha úgymond a vezető szememmel nézek, akkor a másik behúz. Mindkettőnél kipróbáltam, amelyikkel nézek, az középen van és a másik húz befele. Ezt azért is fura, mert amikor a szemüveget kaptam, nem voltam kancsal, nem húzott be a szemem. Persze gondolom ha akkor nem állapítják meg ezt a problémát, akkor mára hiába viselnék szemüveget, kancsal lennék, szóval áldom a doktornőt.


Ha jól tudom anno rejtett kancsalságot állapítottak meg nálam és azt korrigálták a prizmás szemüveggel. Ha nincs rajtam a szemüveg, akkor kettős látásom van és az egyik szemem behúz. Ha nagyon erőltetem, középre tudok őket rántani, de kemény meló :D. Nos, mára eljutottam odáig, hogy számomra minden pénzt megérne, ha egy műtéttel meg tudnék szabadulni a szemüvegemtől. Olvastam, hogy ezek a lézeres szemműtétek nem jók a kancsalságra, arra sebészeti beavatkozás szükséges, amikor a szemizmokkal játszanak. Ez tényleg így van? Olyan jó lenne, ha ezt a kettős látást és a kancsalságot tudnák orvosolni lézeres műtéttel. A sebészeti beavatkozástól egyenesen rettegek. Akinek volt esetleg ilyen kancsalság megszüntető műtéte, leírná a tapasztalatait?


Előre is köszönöm.



2023. ápr. 23. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A helyedben már régen felkerestem volna másik szemorvost. Másrészt a rejtett kancsalság éppen azért rejtett, mert nem hozzáértök számára nem felfedezhetö, ebböl lesz évek után észrevehetö kancsalság, vagy az egyik szem tompalátó.

Az meg, hogy szemüveg nélkül rosszul látsz, teljesen természetes, ha a szemed megszokta a szemüveget, akkor arra van beállítva.

A kancsalságot elvileg a legtöbb esetben lehet müteni, de ehhez nem kell lézer, az egész másként müködik.

A sebészeti és a lézersebészeti mütétek között föleg az a különbség, hogy az egyiknél megfelelö tipusú szikét használnak, a másiknál lézert. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak más problémákra jók.

2023. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm a választ. Nem indokolja semmi sem a szemétváltást, így nem láttam eddig értelmét. Gyerekkoromban is ő diagnosztizálta a problémát, azóta is élesen látok szemüveggel. Csak ha leveszem, akkor alakul ki kettős látás, de értelemszerűen azért, mert nem segít az agynak a lencse. Néztem videókat és hát elég kemény, hogy a szemizmokkal rántják a helyére úgymond a szemet, egyenes állásba. Kicsit félek is attól, hogy mivan, ha többet ártanak, mint használnak vele, mert kis rizikó biztos van:)
2023. ápr. 23. 15:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Nen is azt gondoltam, hogy nem megfelelö, de egy második vélemény soha sem árt.

A kancsalság mütéti megoldása meg rutinmütét, nem fordul elö, hogy rontanak rajta, ez kb olyan, mintha egy mandulamütétröl lenne szó.

2023. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!