Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan működik a lézeres...

Hogyan működik a lézeres szemműtét?

Figyelt kérdés

Hogyan éri el a hatását, hogy a szemműtét után szemüveg nélkül is szépen láthatok? Mennyire megbízható? Mennyire fájdalmas?

Távollátó 2-es dioptriára mennyibe kerülne?



2023. ápr. 27. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A kiválasztott klinika ügyfélszolgálata mit válaszolt ezekre a kérdésekre?
2023. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:

Életem legszarabb élménye volt, de azóta látok rendesen.

Ismerös asszonyának 2x kellett mennie, elsöre nem sikerült jól és bunkók is voltak.


Nézz utána milyen tipusok vannak és válassz egyet, én utóleg néztem meg öket (ha elötte nézem nem megyek el az tuti), de utólag más tipust választanék, azt ami fájdalmasabb és tovább tart, de szerintem a hatása is hosszútávúbb (kevésbé érzékeny).

2023. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Milyen típusúak vannak?


Én nagyon-nagyon érzékeny vagyok a szememre, azt sem szeretem, ha szemcseppet cseppentenek bele, ha közelébe nyúl valaki, stb. Lehet altatást kérni?

2023. ápr. 27. 18:21
 4/9 Kólauborkával ***** válasza:
0%
Na látod azt nem tudom. Szembe cseppenteni pedig életed végéig naponta többször is kell egy ilyen után….
2023. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2023. ápr. 27. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy miért? Mert ez van előírva hülyegyerek. Szerinted egy lézer játék vagy megkérdőjelezed az orvostudományt!?
2023. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lényege tömören az, hogy a szemlencse felszínén alakítanak úgy, hogy kevésbé domború vagy jobban domború legyen (attól függően, hogy mínuszos vagy pluszos az a szem) és ezáltal a fénysugarak pont a retinára essenek. A kevésbé domborúhoz a közepéből égetnek le egy kicsit, a jobban domborúhoz a meg a közepét kihagyva a körül.
2023. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet szedálás vagy altatás mellett elvégezni a műtétet a szemgolyó fok pozíciója és a szemizmok beidegzése miatt.Youtubeon keress rá a műtétre, van fent videó is egy-egy beavatkozásról (be ijedj meg, ki lesz feszítve a szem és ,,söprögetni" is fognak a pupillán :)) Az árak változnak, szerintem mediánban 200/szemmel lehet számolni, de erre könnyen találsz majd gugliban pontosabb válaszokat. Ha nem szereted a szemüveget, inkább klencsét próbálj ki, a szembe nyúlkálás csak először tűnik annak, valójában csak a lencsét fekteted rá majd csíped le a szemedről:) Ha a klencse big no-no, akkor műtét vagy szemüveg: a szemüveg ma trendi, de amennyiben zavar, a műtét is segíthet- ha a videó után is bevállalod (azért azt hiszem, hogy elvégzése életkorhoz kötött!) A többit a korábbi válaszolók helyesen írták le- kb. erre számíthatsz. A műtétek magas arányban sikeresek, persze mindenki máshogy viseli, van olyan ismerősöm aki nehezebbeb szokott hozzá az éleslátáshoz és hónapokig kisebb koordinációs problémái voltak (mint kb új szemüvegnél), olyan is volt, akinek utána is kellett 0,5 diopos lencset viselni. A beavatkozás fájdalommal nem, de kellemetlenséggel jár: ebben az esetben volt aki a szemmozgások fixálása miatt pánikolt, volt akinek elfáradt a szeme (stressz helyzetben hamar kiszárad az egész szervezet) és olyanok is akadtak akiknek a szemrögzítés annyira kellemetlen volt, hogy átmeneti fájdalomként hivatkoztak rá. Negatív kimenetellel is lehet nyilván számolni, hiszen ez is egyfajta műszeres beavatkozás, de biztosan elenyésző esetről van szó-netes forumokon, csopikban, statban nézz szét mielőtt döntesz. Sok sikert!
2023. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ma volt Visumax kezelésem. Nem fájdalmas, de kifejezetten kellemetlen érzés mikor az első lézer kialakítja a lebenyt, viszont ez szemenként nekem 15 másodperc volt. A második lézernél, ami kiszedte a dioptriákat, nem éreztem semmit, csak büdös égett szövet szaga volt (mint mikor leégetnek egy anyajegyet). Kicsit nehéz és fárasztó 1 pontba nézni ott a nagy stressz közepette, de tényleg a második lézer is csak 1 perc volt szemenként, úgyhogy ki lehet bírni. Engem mentálisan borított meg nagyon az egész tudat, ahogy matattak a szememen, felhajtották a lebenyt, visszasimogatták stb. Nem éreztem, de láttam és iszonyat szürreális volt.:D -9es volt a szemem, és ki tudták szedni az összes dioptriát. Ma volt és már most nagyon jól látok.:)
2023. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!