Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti úszó homályok miatt...

Üvegtesti úszó homályok miatt szoktatok látni utókép szerű dolgokat vagy árnyékokat?

Figyelt kérdés
Határhártya leválás is van enyhén, de most már rendszeresen észlelek utóképeket. Ezelőtt , soha nem tapasztaltam ilyet

2023. jún. 11. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
nem az uszo homalyok miatt latod az utokepet, hanem mert maga a kozeg megvaltozott, amin eddig athaladt a feny
2023. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod . Javulhat ez magától ?
2023. okt. 10. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Idővel a legtöbb tünet javul, ahogy az agy hozzászokik a megváltozott látásélményhez.
2023. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remelem . Nekem nagyon teke van mindkét szemem , állandóan ide-oda kavargó homályokkal. Ráadásul kezdődő szürkehalyog is van . 32 vagyok
2023. okt. 11. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Rövidlátó is vagy? Én 42 vagyok, -5ös mindkét szemem. Rövidlátóknál korábban indul el ez a folyamat. Normálisan 50 fölött jellemző ez a diagnózis, bár a folyamat már a 30as évek alatt megkezdődik.
2023. okt. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rövidlátó . Fénysugarakat is látok lámpák körül
2023. okt. 13. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Arra a fénygömbre gondolsz, amit sötétben lehet látni az utcai világtás körül? Mert az nem feltétlenül van ezzel összefüggésben szerintem. Én is látok ilyet, de már jóval a határhátya leválás előtt is láttam. A párom is látja, akinek semmilyen ismert szembetegsége nincsen, meg még nagyon sokan látják. Lézeres szemműtét után is sokaknál jelentkezik ez. Viszont ha ez új tünet, érdemes emlteni a legközelebbi szemvizsgálaton.
2023. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez a homályok után kezdődött . Sajna már nappal egyes mesterséges fenyeknél is vannak ilyen sugarak. Főleg LED fényeknél. De ezt még eltudom viselni
2023. okt. 15. 19:17
 9/10 anonim válasza:
Szia! Nekem is vannak utóképeim az üvegtesti homály miatt.
ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ma azt mondták, hogy a fényvillanást azért látni leváláskor, mert egy része elvált a határhártyának és ahogy mozog, megérinti a retinát. Leválás után elmúlnak a fényjelenségek. Az évekig is eltarthat. Remélem az utókép is megszűnik utána. Illetve gomolygó ködöt is látok, remélhetőleg a szervezet falósejtjeinek köszönhetően a köd és a kisebb homályok eltűnnek. A nagyobbak sajnos maradnak, de elvileg hozzászokik az agy. Sajnos minden infót úgy kell felcsipegetni, mert alig mondanak valamit.
ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!