Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vérehulló fecskefű jó a szemre?

Vérehulló fecskefű jó a szemre?

Figyelt kérdés

Megkaptam Maria Treben: Egészség Isten patikájából című könyvét. Olvastam benne, hogy a vérehulló fecskefű jó a szemproblémákra is.

Nekem április környékén a lányom úgy belenyúlt a szemembe, hogy sokszor azóta is fáj, mikor éjszaka kinyitom, vagy reggel felkelek. Valószínűleg szemszárazság, mert olyan mintha belemenne valami, elkezd könnyezni.

A könyvben ez van:

"A szürkehályog és a szaruhártya foltjai is eltűnnek lassanként. Még a látóhártya bevérzése és leválása esetén is segít. Megmosunk egy levelet és a megnedvesített hüvelyk- és mutatóujjunk között szétmorzsoljuk a lágy szárát. Az így nyert nedves anyagot a mutatóujjunkkal – miközben a szem csukva van – a szemzugba kenjük."

Én megpróbáltam, de vagy valamit rosszul csinálok vagy nem tudom, de nekem csípte a szemem és inkább kimostam vízzel.

Aki használja vagy próbálta és ért hozzá legyen szíves leírni a tapasztalatokat. Kérem az olyanokat akik ellenzik a gyógynövényeket, menjek orvoshoz stb. azok ne is írjanak inkább semmit.

Köszönöm



2023. júl. 31. 12:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy amikor belenyúlt a szemembe, akkor a sürgősségire kellett menni, mert homályosan láttam a szememmel és nagyon fájt, könnyezett. Az orvos megvizsgálta, azt mondta másnap minden rendben lesz. Kaptam rá antibiotikumos szemcseppet is.
2023. júl. 31. 12:48
 2/6 anonim ***** válasza:

En nem ellenzem, szemolcsre tök

jó, de a szemembe nem nyomkodnék semmit csak úgy.

2023. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kicsit féltem én is, de bíztam benne, hogy jó lehet, mivel a könyvben is le volt írva. Mindegy kimostam, szóval csak nem lesz semmi bajom tőle. De valamit biztos én csináltam rosszul.
2023. júl. 31. 13:15
 4/6 Zcom09 ***** válasza:
100%

Vérehulló fecskefű egy jól ismert gyógynövény, ami meglepően hatékony tud lenni, ha a megfelelő dolgokra használják. Főleg a növény nedvét használják de a többi részének is van ismert használati módja.

A legtöbb esetben a nedvet külsőleg a következő betegségek kezelésére használják: szemölcs, tyúkszem és ekcéma. A tejben erős sejtmérgek (baktérium ölő anyagok) mellett, fehérje bontó enzimek is megtalálhatók. Amik segítenek a bőr fellazításában.


Ha te ezt a szemedbe kened akövetkezők fognak történni. A sejtmérgek megtámadják szem nyálkahártyát erős irritációt okozva. A fehérje bontó enzimek elkezdik lebontani a nyálkahártyát és a szem anyagát kitevő kollagént. Ezzel maradandó vagy ideinleges látáskárosodást okozva.

2023. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem értem akkor a könyvben miért írják, hogy jó. Ezek után nem merek semmit sem majd használni belőle.
2023. júl. 31. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem közvetlenül a szembe kell kenni hanem a tövébe. Nekem apám mutatta még mikor gyerek voltam és szemüveges. Ezt a sárga nedvet kenegettem meg sok sárgarépát ettem és egy jó év után elhagytam a szemüveget is (szóval szerintem sokat használ). Csak hát ez erős 20 éve volt így tökéletesen nem emlékszem hogyan is kellett csinálni. De nekem is volt mikor belement a szemembe és csípte :)
2023. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!