Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Alkalmatlan lennék a kontaktle...

Alkalmatlan lennék a kontaktlencsére?

Figyelt kérdés

Hatalmas vágyam volt hogy végre ne kelljen szemüvegesként éljek, így rászántam magam a kontaktlencsere. Alapjaraton elég gyakran érzek szúró érzést (extra száraz szemem van), ma meg például ki se bírom venni a jobb szememből a lencsét kevesebb mint két óra hordás után. Konkrétan össze csíptem már a szemgolyómat, piros pötty formájában látszik is :(

Vajon lehet még esélyem a lencsézésre, vagy alkalmatlan vagyok rá?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.


2023. aug. 2. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Használj szemcseppet! Kivétel előtt pár perccel cseppentesz, az felpuhítja a lencsét és sokkal könnyebb kivenni. Ha amugy is száraz a szemed, akkor mindenképp ajánlott a szemcsepp.

Arra figyelj, hogy nem mindegyiket lehet kontaktlencsével használni, de a patikában tudnak segíteni. Én pl systane ultrát használok.

2023. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje használod? Van akinek sokáig tart megszokni. Szúró érzés akkor jelentkezik, ha valami alá került. Ha nálad ez rendszeres, akkor nem jól tisztítod le a lencsét. Száraz szemre nem a szemcsepp, hanem a műkönny a megoldás -bár a valaszado is epp azt használ amugy- illetve idővel megtanulod hogy valamivel, többször kell pislogni.
2023. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Műkönnyet használok, lehet elírtam tegnap. Először a vision expressben a dolgozók által ajánlott műkönnyet használtam /most így nincs meg a neve hirtelen/, de mivel nem használt ezért váltottam systane-re. Ennél a terméknél sem éreztem hogy nyugtatna bármit a szememen, de talán mintha picit jobb lett volna a másik műkönnynél. Mindenesetre egyelőre biztosan abbahagyom a lencsézést, tegnap annyit piszkáltam a jobb szemem a kiszedéssel, hogy begyulladt, úgyhogy arra írtak nekem antibiotikumos szemcseppet. Bíztam benne, hogy beválik a lencse, de egyelőre másfél hónapot tudtam neki adni, most ciki nem ciki elment tőle a kedvem a sok szúró érzés, és a tegnapi kaland miatt. Azt mondták az optikaban hogy van egy jó fajta lencse, ami kifejezetten extra száraz szemre való, azonban sajnos az nekem nem való, ugyanis cylinderes szemre még nincs ebből a típusból. Nekem pedig cylinderesek a "golyócskàim".
2023. aug. 3. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!