Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szikralátás lehet menstruáció...

Szikralátás lehet menstruáció miatt?

Figyelt kérdés
A szikralátás az, amikor úgy látod, mintha villámlana.

2023. aug. 6. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért gondolod hogy a kettő bárhogyan is összefüggene
2023. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy köze legyen hozzá!

Viszont ha szikralátásod van akkor sürgősen menj el szemészhez, mert retina leválást is jelenthet, ami vaksághoz is vezethet.

2023. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1


Most menstruálok, és észrevettem, hogy most szuper érzékeny vagyok a fényre (amúgy is, de most mégjobban), és szokott fájni menstruálás közben a fejem is, most is olyan vagyok, mint egy 1000 éves öregasszony. A múltkor például a mellkasom fájt, és kiderült, hogy az is a menstruáció miatt van. Én már semmit nem értek, úgy érzem, bármi megtörténhet a menstruációmból kifolyólag. Ezért kérdeztem, hogy az lehet-e emiatt, vagy forduljak szemészhez.

2023. aug. 6. 19:19
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most fényérzékeny vagy, vagy szikralátásod van?? Mert a kettő két különböző dolog!

Amúgy a fejfájás is lehet szemproblémától.

2023. aug. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4

Mind a kettő. Fényérzékeny is vagyok és szikralátásom is van (bár kinézem magamból, hogy a szorongásom miatt bebeszélem magamnak). Minden képp meglátogatok majd egy szemészetet, mert szeretném tisztázni, hogy mi van.

2023. aug. 6. 19:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, hogy egy nőnél, ha menstruáció alatt bármilyen tünete jelentkezik, azt az orvos minden esetben a hormonoknak tulajdonítja és nem veszik komolyan.


Menj el szemészetre!


Az egyik barátnőmnek a vakbélgyulladására mondta a háziorvos, hogy eggyel több nospát vegyen be, ez csak menstruációs görcs, hiába mondta a csaj, hogy nem olyan, mint szokott lenni. A doki hazaküldte, este rohammentő vitte kórházba és azonnal műtötték.


Az unokatesómnak bokaficama volt, bedagadt, lilult, a mentős meg azt mondta, hogy semmi baja, azért dagadhat ennyire, mert megvan neki és vizesedik... Hát részleges ínszalag szakadása volt.

2023. aug. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Egyébként szerintem nagyon úrrá van rajtam a szorongás, és lehet, hogy a tv pont olyat villan, vagy bármilyen hírtelen fény bejön az ablakomon, vagy pislogok egyet hirtelen, és az agyam már ezt úgy érzékeli, hogy Úristen, valami nagyon nagy baj van, bepánikolok. Egyébként tényleg el fogok menni a szenészetre, úgy is kell új szemüveget csináltatnom. Amúgy a retina leválás tünetei közül azt hiszem, hogy csak ez az egy stimmel, de hát már ebben sem vagyok annyira biztos. Minden esetre, mindenkinek nagyon szépen köszönöm, aki visszajelez. És mégegy kérdés; Mostanában rengeteget sírok, és a szemem utána sokat viszket, nem nagyon bírja a könnyeket. Ez lehet annak köszönhető, hogy sokat sírok? (Igen, nagyon kéne nekem egy pszichológus, lesz is)

+ cilinderes a szemem.

2023. aug. 6. 19:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, lehet a sírástól. Vegyél Visine-t vagy egy-egt karika alaposan letisztított uborkaszeletet tegyél rá, míg át nem melegszik, elhunyt szemmel pihenj egy fél órát, attól jobb lesz.
2023. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Most sírtam egyet, és az utóbbi időben rengeteget szorongok. Kicsit utána jártam, és azt olvastam, hogy a stressztől és a sírástól is lehet villanásokat látni. (Most sírás után vagyok, tele szorongással és mintha láttam volna pár villanást). Attól függetlenül, elmegyek a szemészetre.
2023. aug. 6. 20:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Jobban vagy?
márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!