Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Javulhat még a szemem?

Javulhat még a szemem?

Figyelt kérdés

Kb. 2-es értékű rossz szemem van, rosszul látok távolra. Mostanában nem hordok szemüveget, és ezerszer kellemesebb, mint szemüveggel, csak az a fő probléma, hogy nem teljesen látok jól. Az arcokat kb. 3 méter távolságból látom felismerhetőnek. A járműveket látom, bár homályosan, de a kis városban ez nem akadály.


Javulhat a szemem szemüveg nélkül? Mi az a határ, amíg képes javulni? Honnantól kell lézeres szemműtét? Milyen szemüveget ajánlanátok, ami nem kényelmetlen, és pl. túrázásnál, fürdőzésnél, tengerparton is jó?



2023. aug. 11. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A rövidlátás nem javul magától.
2023. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hosszúhajú ***** válasza:
46%
ha nagyon sok pozitív tapasztalat van fenn szemtornáról, akik dioptriákat hagytak el. ha valódi szemtornára keresel rá a jutyubon hozzáértő embertől, akkor el is hagyhatod. öcsém a dobd el a szemüveged című könyvet használta gyakorolta - ma már nem szemüveges. arról nem beszélve hogy pl gyógyító kód című könyv általános gyógyításra is alkalmazható.
2023. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kényelmetlen neked a szemüveg? Nem fog magától javulni. Kontaktlencse?
2023. aug. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, egyszerűen minden zavar, ha a látásjavításról van szó. Azt szeretem, ha nincs semmi a szemem előtt, nem kell semmire figyelni, csak élvezni a természetességet.


Szemműtét ilyen kis dioptriánál felesleges, nem?

2023. aug. 11. 18:58
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Az optometristáddal beszéld már meg te istenbarma, a műtét ugyanis NEM csak dioptriafüggő, pláne nem olyan kontextusban, hogy így meg úgy van-e értelme...
2023. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Szürke hályog nem játszik? Nekem is akkor derült ki,amikor szemüveget akartam csináltatni.
2023. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Honnan tudom, hogy az van nekem? 6
2023. aug. 11. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:
2 dioptria nem kevés biztos meg lehet csináltatni lezerrel. De ott van a kontaktlencse is. Én napi lencsét vennék, azzal nincs sok gond és higiénikus.
2023. aug. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
akkor most szürke hályogod van? mér nem ezzel kezded? az csak műtéttel javítható.
2023. aug. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!