Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kifele forduló kancsalságom...

Kifele forduló kancsalságom van, ismer e valaki olyan orvost, klinikát, akár magánban is ahol lelkiismeretesen foglalkoznak ezzel a problémával?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta szenvedek vele 5 évesen volt az első műtétem, befele forduló kancsalság miatt lézeresen mindkét szememen. A doktornő sajnos úgy műtötte meg a szemem hogy a "ló túloldalára" estem így 13 évesen történt a második műtét ahol csak az egyik szememen végzett egy szemizom műtétet vagy nem tudom hogyan hívják, (nem vagyok orvos csak érdekességképp a külső szemzug, ha jól tudom hogy ez a neve volt a vágás nyoma. Ilyen esetekben nem pont a belső szemzug felől található izmokat korrigálják? Csak egy kis kitérő kérdés.) így a másik érintetlen maradt, a középiskolás éveim borzalmas lelki fájdalmakkal teltek, mindig lesütött fejjel mentem az utcán, és az iskolában is egyaránt, szégyelltem, egyszer próbálkoztam Budapesti klinikán hátha ott megtudnak műteni, de nem volt akkora szögű eltérés amit lehetne műteni, persze én az orvos szavát nem bírálom felül, de borzalmasan látszott a kancsalság, amit jó páran szóvá is tettek, így csak még jobban összetört. Prizmás szemüveget kaptam amivel tükörbe nézve sajnos semmilyen változást nem láttam, illetve a látásomon sem segített így 2 év nem hordtam már. 20-21 évesen volt egy harmadik műtétem ugyanis az előzőleg nem műtött szemem /bal/ természetesen az évek alatt nagyon kikúszott oldalra, ott már egy másik orvos műtött, de ő is csak a jobb szememhez nyúlt hozzá. Műtét után közvetlenül 1-2 napig úgy éreztem végre megszűnt a gond, kicsit fellélegezhetek, bele tudok nézni mások szemébe, de egy pár hónap elteltével sajnos romlott az állapotom nem keveset. Lefele nézésnél, vezetésnél, távolba vagy nem túl távolba nézésnél ismételten kiugrik a "nem használt" szemem, természetesen esztétikailag sem egy szép látvány, legalábbis ha messzebbről látom magamat egy tükörben, vagy fényképen. Egy év elteltével újabb időpontot kértem a szemészetre, kontroll vizsgálat címszóval, hiszen az orvos aki műtét után vizsgált, de nem ő műtött, közölte velem, hogy valószínű nekem ez romlani fog egy idő után, tehát újra ki csúszhat a szemem oldalra, így akkor jelentkezzek ha már nem bírom elviselni azt az állapotot, és gondot okoz. A mindennapi tevékenységeimben ugyanúgy problémát okoz, a munkahelyen, és otthon is, vezetés, olvasás, írás, és még sorolhatnám. Miután visszamentem az orvoshoz aki műtött, kicsit lekezelő stílusban beszélt velem, és közölte ez nem lesz jobb örüljek, hogy egyáltalán így ki tudta kozmetikázni, nem fog műteni. Én ezt sem akarom felülbírálni, hiszen nem én vagyok ennek a mestere, de amikor közeli ismerősömnek ugyanez a problémája volt, (tudom, nem vagyunk egyformák, millió tényezők vannak amit befolyásolják a dolgokat) neki egyetlen műtét után olyanra sikerült, hogy nem akartam én sem elhinni. Őt is ugyanabban a városban, kórházban műtötték. Így úgy gondoltam felteszem itt a kérdést hátha van itt hozzáértő, esetleg pozitív tapasztalattal rendelkező ember, vagy hasonló cipőben járó, aki tud számomra hasznos dolgokat írni, a budapesti klinika után nem tudom mennyire kísérletezzek még, hogy magamtól keresgélek aztán vagy jó vagy nem. A legfőbb célom a műtét lenne, esztétikailag helyreállítani, és persze, hogy egy képet lásson a szemem, ne kettőt, a legutóbb mért szögeket is leírom, ha valaki tényleg ért hozzá, de az sem aktuális, hiszen azóta eltelt kb másfél év, azóta romlott. Ezt nem akarom annyiban hagyni, hiszen borzasztóan zavar, bánt, és a rossz nézési szokásaim, a stressz amit okoz az a megerőltetés, hogy tudjak látni ami persze nem fog úgy működni mint a normál állapotban lévő szemeknek, már nagyon megvisel. A válaszokat előre köszönöm!

2023. aug. 12. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Otthon, házilag is nagy valószínűséggel meg tudnád szüntetni a kancsalságot, nem kell orvosi beavatkozás.Volt egy 60 év körüli kliensem, aki évtizedek óta kancsal volt. Jött egy ötlet (sugallat), és adtam neki egy tanácsot, hogy mit kellene csinálnia. Kb. egy hónap múlva találkoztunk újra, és teljesen párhuzamosan álltak a szemei, még én is meglepődtem rajta, mert a módszer tökéletesen működött a gyakorlatban.
2023. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát a gyakorlat amit végzett ez az, amikor az ujjam hegyét tartom az orrom előtt és egyre egyre közelebb viszem, hogy “bandzsítsak”? A gyakorlat nevét nem tudom már, csak amit csinálni kell. Egyébként köszönöm a választ csak hát az a helyzet hogy most már lelkileg is nagyon megvisel ez az egész és azért szeretném helyrehozni mert úgy lenne teljes az életem nekem is Hogyha végre az utcán nem lehajtott fejjel mennék végig
2023. szept. 5. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem ez a gyakorlat amit írsz. Amiről írtam, az a következő:

Kinyújtod az egyik karodat, tarthatsz egy kis tárgyat is az ujjaiddal de ha csak a mutatóujjad hegyét nézed az is teljesen jó. Elkezdesz lassan kőrözni a kezeddel, a szemeiddel követed az ujjad hegyét vagy amit fogsz. Először csak kisebb köröket rajzolj a kezeddel, majd egyre nagyobbakat. A forgásirányt is váltogasd. Mondjuk 10-et balra, 10-et jobbra, majd megint 10 erre, 10 arra. Naponta többször is meg kell csinálni. A lényeg, hogy a szemeid mindig kövessék a kezedet. Az a jó, ha már úgy érzed, egészen elfáradtak a szemeid, akkor pihentesd őket, csukott szemmel.

Sok sikert, ne légy türelmetlen, ha kitartóan csinálod jönni fog a látványos eredmény, azaz elmúlik a kancsalságod - lehet, hogy pár nap alatt, de lehet, hogy 1-2 hónap is kell hozzá.

Még valami eszembe jutott: Ne csak mindig körbeforgasd, hanem csináld azt is, hogy jobbra és balra mozgatod a kezed és követed a szemeiddel.

Majd írd meg, hogy mire jutottál! :)

2023. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, megpróbálom csak sajnos már kezdek teljesen elszomorodni, a képeken amiket messzebbről készítettek látszik a legjobban hogy mennyire taszítja egymást a két szemem, mintha két azonos pólusú mágnes lenne.. Megpróbálom, de ha lesz rá lehetőségem újra meg műtetem.

De persze adok neki 2-4 hónapot hátha.. :)

2023. szept. 16. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Ha szorgalmasan és kitartóan csinálod, helyre fog jönni a szemed. :) Majd értesíts az eredményről!
2023. szept. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos eredménytelen a gyakorlat. Sőt talán még romlott is a helyzetem a munkámból kifolyólag. Tényleg szükségem lesz orvosra mihamarabb de köszönöm a tanàcsot! Egy probat megért
jan. 30. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!