Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse jobb mint a...

A kontaktlencse jobb mint a szemüveg?

Figyelt kérdés
Szemüvegem van, de egyáltalán nem szeretem használni és szeretnék kontaktlencsére váltani és érdekelne miben jobb/rosszabb mint egy szemüveg

2023. szept. 2. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt hordok.

Általában ha megyek valahová akkor kontaktlencsét rakok be , főként mikor süt a nap és kell a napszemüveg. De ha éppen nem kell napszemüveg, akkor szemüvegben is elmegyek itthonról.

Itthon viszont szinte mindig a szemüveg van rajtam.

A kontaktlencse nagyon kényelmes egy ideig, de ha túl sokáig van bent, akkor egy idő után kicsit " töri" a szemem. Ezen biztos lehetne segíteni nedvesítő szemcseppel, de azt nem használok.

Szerintem nyugodtan vegyél kontaktlencsét és majd kitapasztalod, mennyi ideig kényelmes hordani és felváltva lehet viselni a szemüveggel.

2023. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod használni a szemüveget, akkor nyilván jobb, nem? De azt felejtsd el, hogy a kontaktlencse egy az egyben kiváltja a szemüveget. Én egy naposnál hosszabb kontaktlencsét nem hordok, baromi kényelmetlen bár nap után. Sokkal jobb az egy napos, azt bárhol ki tudom venni a szememből, ha már zavar.
2023. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Felváltva hordom. Napközben gyakran van, hogy cserélnem kell a kontaktlencsét szemüvegre, mert nagyon kiszárad (irodai munkám van), aztán érzem, hogy már szúrja a szemem.
2023. szept. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya. Szóval ezt saját magunknak kell eldönteni, de ha választanom kell, hogy életem végéig csak az egyiket hordjam, akkor az a szemüveg lenne, mert este már nem vagyok lencsében és a -6-os szemmel nem látok semmit se. De 90%-ban kontaktlencsét viselek.
2023. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem jobb! Ha van lencséd akkor is kell mellé szemüveg! A lencse igaz nem párásodik vagy csúszkál viszont egy pillanat alatt jól láthatsz vele nem szárad ki benne a szemed ,nincs fertőzési rizikó és egy jó szemüvegben mindenki jobban is néz ki!
2023. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!