Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Optikában a szemvizsgálatra...

Optikában a szemvizsgálatra azt írták, hogy min. 1 napig ne hordjunk előtte kontaktlencsét. Az megoldható, hogy a vizsgálat után mosdóban visszategyem a lencsét?

Figyelt kérdés

Szemüveget szeretnék választani a vizsgálat után, amit nyilván látni is szeretnék, hogy hogy áll rajtam:D


Illetve valakinek van mostanában tapasztalata, hogy mennyibe kerül egy szemüvegkeret+lencse? Max 25 ezret szánnek keretre.



2023. jún. 9. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgálat után visszateheted a lencsét.

Hát attól függ milyen lencse kell neked. Nekem 115000 ft volt a szemüvegem, de ez az ár lehetett volna kb. 75000 ft, ha nem kérek rá fényre sötétedőt.

De egy sima, egyszerű műanyag keret már kapható 10000 Ft-tól is, ha szerencséd van/akció van. Viszont én azt javaslom, ha állandóan szemüveget hordasz, akkor inkább legyen drágább és tartosabb, ha csak lencsét hordasz, akkor gazdaságosabb számodra az olcsóbbak is.

2023. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Lencsét hordok folyamatosan, csak szeretnék már egy normális szemüveget is, például esténként néha ha már fárad a szemem. Szóval akkor lehet egy olcsóbb is megfelelne ilyen szintű igénybevételre.
2023. jún. 9. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben az esetben megfelel egy olcsóbb is, mert végül is ez csak egy pót szemüveg lesz.
2023. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 100.300 ft volt az új szemüvegem, fényre sötetedős uv szűrős Hoya lencsével. Maga a keret 30.000 ft volt. Itt ahol csináltattam, szinte ez volt a legolcsóbb keret. Ofotértban legolcsóbban 16ezerért láttam keretet.
2023. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én a szemüvegek.hu-n nézelődtem, ott többet is találtam 20-25k között ami tetszene

Ilyen extrák nekem nem szükségesek, hogy fényre sötétedős stb.

2023. jún. 10. 17:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Na megcsináltattam, hátha másnak is hasznos lesz: a keret 25 ezer volt, a lencsék vékonyítással 53 ezerbe kerültek (a dioptriám -4-5 körüli). Összesen 80 ezer Ft-ot fizettem.
2023. jún. 17. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!