Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemészek, mi a neve ennek a...

Szemészek, mi a neve ennek a vizsgálatnak?

Figyelt kérdés
Kicsi koromban,nem tudom pontosan hány évesen de még 6 éves kor előtt, volt egy szemvizsgálatom, azért mert kancsalítottam. Ábrákat mutattak nekem, és meg kellett mondanom hogy mit látok rajta, az ábra hol nagyobbnak tűnt, hol kisebbnek, és az is megváltozott hogy mit láttam rajta, attól függően hogy hogyan voltak a fények a vizsgálóteremben, az orvos közben kapcsolgatta a lámpákat. Arra emlékszem biztosan, hogy volt az ábrák között egy nyuszi, és talán egy esernyő is. Tudom, hogy ez elég kevés, és sok hasonló vizsgálat van, de örülnék ha valaki tudna segíteni.

2023. szept. 20. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Térlátást és kettős látást vizsgáltak.
2023. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy kell-e prizmás szemüveg vagy sem. Egy normális helyen így vizsgálnak, hogy mindent megnéznek és pontosan állítják be, hogy mi szükséges. A legtöbb helyen csak rakja a lencséket és olvassák, ha valamit látsz akkor jó, pedig nagyon nem így van. Egy rossz szemüveg főleg kancsalságnál csak rosszabítja a látást.
2023. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2023. szept. 20. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!