Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez a szemvizsgálat mire volt jó?

Ez a szemvizsgálat mire volt jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ma voltam szemvizsgálaton, a szokásos betű olvasgatás után (nem nagyon volt jó a szemem) egy olyan képet kellett megnéznem, aminek az egyik fele piros, a másik kék volt, és mindkét színen voltak fekete betűk. Megkérdezte a doktornő, hogy egyformán látom e a kék és a piros háttéren a fekete betűket... Ilyet még sosem csináltak ezelőtt, pedig már régóta járok szemészetre... Annyira izgultam, hogy elfelejtettem rákérdezni, de azóta is nagyon mozgat, hogy ezzel mit vizsgálnak, sajnos neten nem találtam semmi infót.

Ha valaki tudja esetleg és megírná, megköszönném. :D



2023. aug. 9. 01:37
 1/3 anonim válasza:
70%
Csak egyszerű rutinellenőrzés volt szerintem
2023. aug. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Egy tesztet tudok ami ehhez hasonló, az a duochrome test(magyar nevét nem tudom), de az piros és zöld háttérrel fekete betűkkel van. Ezt szemüveg beállításánál szokták alkalmazni. A pirosat és a zöldet a szemünk különböző pontokon érzékeli és ha valamelyik háttéren élesebbek a fekete betűk, akkor ezek nincsenek egyensúlyban. Ha a zöld háttéren látjuk élesebbnek a betűket, akkor egy picit a mínusz felé állítják a szemüveg dioptriáját, ha a piroson, akkor a plusz felé. A cél az, hogy egyáltalán ne érzékeljünk különbséget a két oldal közt.


Talán ennek valamilyen változata, vagy esetleg valamilyen színtévesztő tesztre tudok még gondolni, de azok sem ilyenek.

2023. aug. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jaaaaj, igen, tényleg zöld volt, elnézést kérek, pont ma vettük meg a gyereknek a postairont, ezért maradt meg a kék-piros... Bocsánat!

Köszönöm szépen, akkor a második válasz lesz a helyes.

2023. aug. 9. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!