Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveggel sem jobb a szemem....

Tonineger kérdése:

Szemüveggel sem jobb a szemem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! már régóta szemüveges vagyok de a bal oldali szemem nagyon rossz akármilyen dioptriát tesznek hozzá nem lesz jobb csak egy nagyon kicsivel a szemészeten azt mondták hogy kb 60%-os a szemem, ez mit jelent pontosan? Illetve az lenne a kérdésem hogy meg-e lehetne műteni vagy, esetleg egy 10-20év múlva már nem fogok vele látni semmit?

A válaszokat előre is köszönöm.



2023. szept. 22. 15:55
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
25%

Többféle szembetegség létezik, a prognózist a szemészeten kellett volna mondani, illetve kérdezni.

Minimum a diagnózist ide beírni, de ez már csak másodlagos.

2023. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Életemben nem hallottam még ilyet, hogy 60%-os a szem. Hogy érted azt, hogy akármilyen (akármennyi?) dioptriát tesznek hozzá, nem lesz jobb? 12 dioptriával sem látsz? Akkor már-már vak vagy szemüveg nélkül. Van valami betegsége a szemednek? Most hányas dioptriád van? Vagy félreértettél valamit vagy rossz az orvosod. Kérd meg, hogy magyarázza el részletesen, mert nem érted vagy keress másik orvost, vagy menjen veled valaki, aki jobban érti az orvosi dolgokat.
2023. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2: Ez a 60% a vízus akar lenni. A lehető legjobban korrigált szemen mérik.

Kérdező, nézzed meg azt a papírt!

2023. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondták Neked , hogy esetleg tompalátó vagy?

Nekem a bal szemem tompalátó, akármit raknak elé, nem látok jobban.

Kb. 40 % - os a bal szemem.

Ilyenkor az agy kizárja az egyik szemet a látásból, és az a szem elfelejt látni.

Gyermekkorban emiatt szokták letakarni a szemet.

2023. szept. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%

2.

Pedig van ilyen, például valakinek, valamilyen retinabetegsége van, glaukóma stb. és akkor ki tudják számítani, hány százalékos a látása.

Pont azért írtam, hogy többféle betegség létezik, ez így csak "sötétben tapogatózás".

2023. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarul ennyi az elérhető legjobb látásélesség. Nem túl sok, de idős korban már lehet normális. Gondolom ha ezt így kijelentették, akkor szakszerűen be is vizsgálták.
2023. szept. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!