Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Optikában miért ilyenek az...

Optikában miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés
Eltört a szemüveg száram,és csak egy másik keret kellene nekem,lencse nélkül,persze egyből komplett szemüveget akarnak rámsózni,minél többet fizessek..
2023. okt. 3. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A lencsét csak az adott keretbe lehet betenni, ahhoz van hozzácsiszolva. Soha nem fogsz találni olyan optikust, aki a meglevő lencsédet beleteszi egy másik keretbe.

Szóval hiába szidod őket, te vagy tájékozatlan a kérdésben.

2023. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
NEM, nem azért, hanem mert a lencse a kerethez lett csiszolva, másikban nem lenne fix pozicóban, kiesne rövid idö múlva.
2023. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Ez akkor működne, ha pontosan ugyanolyan keretet tudnál venni, mint az eltörött. Egyébként sajnos tényleg komplett kell új.

De egyébként, azért, mert ajánlanak valamit, nem kötelező neked megvenni.

Nekem is mindent elmondtak, milyen lehetőségek vannak. Ez a dolguk. Én meg elmondtam, hogy mit szeretnék.

2023. okt. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Laylah ***** válasza:
66%
Ahogy felettem is írták, minden keret más. Esetleg, ha nagyon spórolni akarsz, megkeresheted neten a kereted pontos típusát, ha találsz, megrendeled, onnan meg 2 ki- és 2 becsavarozás és készen vagy akár otthon is vele. Feltéve, ha vállalod a felelősséget, hogy van rá esély, hogy elszúrd.
2023. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es


te vagy tájékozatlan a kérdésben.


Mivel itt nállunk volt egy hölgy aki csinált ilyet,de sajnos megszünt a bolt.

2023. okt. 3. 10:09
 6/7 A kérdező kommentje:

4-s


" van rá esély, hogy elszúrd."


Nincs rá esély mivel órás mester vagyok.

2023. okt. 3. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet alakítani a lencsén, mert megváltozik a lencse szemtávolsága. Az direkt úgy van csiszolva, hogy a hozzávaló keretben pontosan a szem közepére essen a dioptriás rész közepe. Nem tudom ki csinált ilyet, hogy belevágott a lencsébe utólag, de az egy szakbarbár volt. Kerüld el messziről!
2023. okt. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!