Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik jobb a szemnek?

Melyik jobb a szemnek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sokat romlott a szemem és nem tudom hogy mi lenne jó…


1. Ha új szemüveget vennék

2. Hagynám hogy erősödjön



Mert egyszer azt hallottam hogy jó a szemnek ha erőltetve van, mert ha nincs, akkor ~lusta lesz~ dolgozni

De az se jó neki ha túl van erőltetve…



2023. okt. 8. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Szerintem, probáld meg szemüveg nélkül!
2023. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lényegtelen.

A szemüveg hordása és erőssége kizárólag arra van hatással, hogy levéve mennyire látsz majd jól/rosszul. Ez egy másfeles szemüvegnél szempont, ellenben egy -6-osnál tök mindegy, mert úgysem látsz gyakorlatilag semmit nélküle.

2023. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szemed romlása genetikától függ. Ha nem hordasz szemüveget akkor az idegrendszered erőlteted.

Csináltass szemüveget

2023. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3.

Erőltetni, meg az alkalmazkodóképességét megtartani az nem ugyanaz. -1 alatt nem jó ötlet szemüveggel kínlódni.

2023. okt. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Butaságot mondasz. Az alkalmazkodó képessége a szemednek 40éves korig remekül működik és nem kell aggódni. Ha már nem jó az alkalmazkodása a szemnek mert a szemizmok nem elég rugalmasak akkor kell olvasó. Azzal csak erőlteted az idegrendszered +nem látsz,ha nem hordasz szemüveget. - 1el már nem vezethetsz, a tv-t nem látod,mozit nem élvezheted.
2023. okt. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5.

Kevered a rövidlátást a távollátással, az okaikat meg összemosod. Így akarsz itt szakérteni?

2023. okt. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!