Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A bal szememre homályosan...

A bal szememre homályosan látok, ilyen -8 -10 lehet. A jobb szemmel tökéletesen látok. Kiskoromban voltam utoljára orvosnál, mint azt mondta, nem emelhetek. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

ovodás koromban mindig le volt ragasztva, a jobb szemem, szemüveget hordtam, amitől leromlott -8--10re a bal, drasztikusan, gyorsan, nagyot romlott... akkor hagytuk abba


ez volt az orvosok megoldása...


illetve ezt szüleim mindig hangoztatták, hogy nem emelhetek...


csakhogy én most szeretnék súlyzózni...


valóban igaz, hogy nem emelhetek?


milyen következményei lehetnek?


nyilván a sport nem ér meg szemsérülés veszélyét,


van valami tanácsotok?


2023. okt. 20. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Például menj orvoshoz? Meg kéne vizsgáltatni a szemed, ettől függ, hogy emelhetsz-e. Ha emelsz, pedig nem szabadna, vakság lehet a következménye.


A gyerekkori takarásnak az lett volna a lényege, hogy használd a gyenge szemed is, és ettől javulnia kell, nem romlani. De hogy most még lehet-e ezen segíteni, azt nem tudom.

2023. okt. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Retinaleválást okozhat, és akár meg is vakulhatsz.

Nők esetében pl. szülni sem szülhetnek természetesen, csak császárral.

2023. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
El kéne menni egy ehhez értő orvoshoz és alaposan kivizsgáltatni.
2023. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Es mi az oka, hogy retinaelvalast okozhat?


Egeszseges latasnal nem okozhat retinaelvalast?


Ha valaki gyengen lat, miert okozhat retinaelvalast?

2023. okt. 20. 10:29
 5/10 A kérdező kommentje:
Es hogy lehet akkor megis kidolgozott testem?
2023. okt. 20. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Önmagában a magas mínuszos dioptria nem indikál retinaleválást sem emelés, sem szülés közben, ez egy elavult nézet, ami - mint nálunk oly sok egyéb dolog - csak nehezen kopik ki az orvosok fejéből is. Ha a magas mínuszos dioptriát valami betegség okozza, és pl. a szemfenék sérült, az okozhat ilyet. Érintett vagyok, onnan tudom. Szüleidről meg van a véleményem... Minél gyorsabban menj orvoshoz, olyanhoz, ahol számítógéppel is megvizsgálják a szemed és csinálnak szemfenékvizsgálatot is. Kiskorú vagy gondolom, szüleidnek kellene ezzel foglalkozniuk. Szemüveget amúgy most hordasz?


Ezer millió más mozgásforma van a súlyemelésen kívül, amit csinálhatsz ha _valóban_ nem emelhetsz, pl. a saját testsúlyos gyakorlatok nagyon szépen erősítik az izmokat, de gépekkel is dolgozhatsz stb.

2023. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok
2023. okt. 20. 18:12
 8/10 A kérdező kommentje:
jött egy privát üzenet, aki jól megfogta a lényeget, sajnos deformált a szemgolyóm
2023. okt. 20. 18:12
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Rövidlátásnál hosszabb a szemgolyó, csúcsosabb a vége, és régen azt gondolták, ilyenkor könnyebben leválik a retina. Ma már, ha jól értem, nem gondolják, hogy ezzel lenne összefüggsében.
2023. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A retinaleválás esélyét a legújabb tesztek is kimutatják, így eléggé érdekes azt mondani, hogy ma már nem gondolják ezt. De akkor ennyi erővel más sportot se csináljon, hiszen azok is megerőltetőek, sőt semmilyen nehéz munkája ne legyen az embernek... Így nem lehet élni.
2023. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!