Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse folyadék cserélése?

Kontaktlencse folyadék cserélése?

Figyelt kérdés

Elba*sztam mert kis mennyiségben vettem folyadékot és jó lenne ha egy hét után nem fogyna ki. Ez így egészséges viselés ha csak este töltök folyadékot bele amikor ugye kiveszem a szememből ès belerakom a tartójába aztán reggel kiveszem és este ujra töltök után?

Ha nem öblítem ki a lencse tokját kis folyadékkal az nagy baj, nem szaporodnak el benne a bacik???



#kontaktlencse #Kontkaktlencseflolyadek
2023. okt. 21. 12:02
 1/8 qborka ***** válasza:
0%

A folyadékot minden nap cseréltem,a tokot időnként csapvízzel/ecetes vízzel megmostam, illetve cseréltem is néha a tokot.

Ha van a közelben Dm/Rossmann,ott is kapható folyadék, olcsó és tök jó.

2023. okt. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Így kell csinálni: a kontaktlencséd kiveszed, megtisztítod a folyadékkal (általában 20-20 másodpercig kell dörzsölgetni mindkét oldalát óvatosan a tenyeredben), utána beleteszed a tartóba és feltöltöd a folyadékkal, fedje be teljesen). Reggel kiveszed a tokból, leöblíted a folyadékkal, beteszed a szemedbe és a tokot kiöblíted a folyadékkal, hagyod megszáradni és ráteszed a tetejét (nem kell rácsavarni csak rátenni, hogy ne porosodjon napközben). DM/Rossmann ma is nyitva van, a saját márkás folyadékuk jóval olcsóbb mint a nagy márkáké. Csapvizet vagy ecetet szigorúan tilos használni a tok tisztítására.
2023. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ha havi viselésű lencséd van, akkor a tokot is havonta kell cserélni - nekem a nagy (360 ml-es) tisztító folyadék kb. pont egy hónapra elég, mindhez jár új tok is.
2023. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 qborka ***** válasza:
0%

Kb 20 éven keresztül mostam vízzel/néha ecetes vízzel a tokot,semmi baj nem volt belőle, hiszen a sima vizes öblítés után teljesen megszáradva használtam újra.

Szerintem pazarlás a tok tisztításához ápolófolyadékot használni.

A havi viselésű lencsét sem cseréltem le egy hónap után, inkább olyan 6-7 hét után, amikor már nem volt olyan komfortos. Külföldön kapható drogáriában napi lencse,ezt sem egy napig hordtam, hanem 3-5 alkalommal.

2023. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Semmi baja nem lesz a szemednek, mert én is így szoktam csinálni. Avagy Minden használat után cserélem a folyadékot (amit kell is) És nekem még azt mondta a szemészem, hogy reggel egy kicsit mossam át, de őszinte lesz, én nem szoktam ezt megcsinálni, ha látom, hogy tiszta, és nincs rajta semmi szösz, ami az ujjamról ment volna rá véletlenül. (törölközö áltál)

Maga a lencsetárolót elég csak akkor cserélned, amikor kifogytál a folyadékból bár nálam mindig van 1 pluszban. És maga a lencse tárolónka a belsejét se kell tisztani, mert csak felesleges folyadék pocsékolás, hiszen, amikor frisset raksz bele, utána kiöntöd akkor a tok is tisztul a lencsével együtt. Ha szeretnéd a külsöjét lemoshatod egy kis vízzel, viszont arra szigorúan ügyelj, hogy a belsejébe nem menjen, mert akkor kuka a tok.

Nekem így kb 4-5 hónapig elég szokott lenni a folyadék.

2023. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

2-es és 3-as vagyok: a DM sajátmárkás folyadékja 1600 Ft (!!!) [link]


Akinek nincs ennyi pénze havonta, az ne használjon lencsét, de tényleg. Egyik exem szórakozott ezzel, ráadásul ő nem is csóró volt, hanem lusta, aztán egyszer brutális szemfertőzést kapott, hetekig alig látott, szteroidos csepp meg minden, és utána soha több é nem tudott lencsét hordani, mert pár óra után bedurrant a szeme.

2023. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5000 Ft a lencse folyadékom van rá pénzem, és mindent úgy csinálok, ahogyan a szemészem mondta, és nem volt semmi baja a szememnek soha eddig. Sőt még évente járok is kontrolra. Szóval köszi a leszavazást! <3
2023. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 qborka ***** válasza:
20%

Biztos írja a tájékoztató,hogy ne mosd a tokot vízzel,de higyjétek el,hogy semmi baja nem lesz tőle,ha néha kiöblíted csapvízzel.

A lencsének a szemeden/ csak a szemednek sem lesz baja,ha víz megy bele.

Egyszer két három napig szimpla fiz.sóoldatot (infúzió) használtam,lencse tisztításra és tárolásra és nem volt belőle gond.


Az alap,hogy csak tiszta kézzel matattam a szememnél, illetve a lencsével.

2023. okt. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!