Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Első szemüvegem készült....

29bb kérdése:

Első szemüvegem készült. Honnan tudom hogy megfelelő e? 🥹

Figyelt kérdés
Sziasztok. 😊 Nemrég csináltattam az első szemüvegemet az Ofotértben. 25 éves vagyok... Viszont elég nagy kétségeim vannak a szemüveggel kapcsolatban... Mind a két szememre kellene dioptria de csak az egyikre adtak és azt mondták majd megszokom. De akárhányszor felveszem húzódik a szemem.. igaz élesebben látok vele de ugyanúgy nem látok távolra vele rendesen.... Visszamentem és azt mondták ha 1 hónap múlva is ilyen jelezzem mert a szemem nem szokta meg... Vannak szemüveges ismerőseim ők azt mondták hogy ha 2 nap után nem áll rá a szemem a szemüveg nem jó...csak romlik a látásom.. illetve jeleztem azt is az optikában hogy olvasni sem tudok normálisan mert egy idő után szinte alig látom a betűket.. az optikai orvos meg azt mondta hogy vegyem le a szemüveget ha közelre nézek... Nos de akkor hogy olvassak? 😃🤌 Valaki kérem magyarázza már el nekem hogy most mit tegyek mert teljesen össze vagyok zavarodva 😅 a válaszokat előre is köszönöm 🥹❤️

2023. okt. 23. 21:32
A kérdező szavazást indított:
Elmenjek újra?
Majd megszokom.
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Ofotérttel én se vagyok elégedett. Jó kis modern gépük van, kimért egy dioptriát. Azt rámadta, tökéletesen láttam vele a táblát. Aztán betett egy kisebbet és arra kért, hogy egy bizonyos távolságból olvassam el a szöveget. El tudtam, a telefont szemüveg nélkül is látom amúgy. Aztán felírta a kisebbet, mondom oké, ő az optikus, ő tudja. Megjött a szemüveg, a viszonylag közel lévő monitorhoz tökéletes, a tévéről 4 méterről viszont továbbra se tudom elolvasni a kisebb szövegeket, bár sokkal élesebb az tény. Ha szögben veszem fel (kicsit magasabbra teszem a szárát) sokkal jobb lesz. Mivel drága a szemüveg elleszek így vele ameddig lehet, ha már így is rossz lesz inkább a plázában vele szemben lévő Vision Expressnél teszek majd egy próbát.
2023. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 istapbender válasza:
100%
ha első szemüveg, akkor előtte mindenképpen szemorvoshoz menj és vele irasd fel.
2023. okt. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Eleve szemorvosnal kellett volna menni. Ő beméri a helyes dioprtiát. Menj el most és meséld el ezt az ofotértes dolgot szemuvegestul es kerj szakvelemenyt
2023. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, én ebben az üzletláncba dolgozom. Hülyeség az hogy 1 hónapig szokni kell. Menj vissza egy másik ofotértbe mert ott az ember az aki nem ért hozzá. Nem kell szemész az optometrista okés. 90napos garid van a szemvizsgálatra, ingyenesen kicserélik a lencsét ha rossz lett.

Összefoglalva. Foglalj időpontot másik ofotérbe ahol mond el hogy nem jó a dioptria és ingyenesen a garancián belül ránéznél.

Puszi 😘

2023. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó optometrista!

Meg tudjátok állapítani egy szemüvegről amit beviszek nektek,hogy milyen lencsék vannak benne? Nekem semmi papírom nincs már meg róla,de csináltatni akarok 1 újat,mert ennek ami van,lekopott a mintája.

nov. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy mégsem jó a dioptria számomra amit a vizsgálaton megállapítottak (régi szemüveggel, más dioptriával élesebben látok), és ez miatt kicserélik a lencsét, olyan dioptriájúra, mint a régi is volt?
nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 helena666 válasza:
Én is ugyanígy jártam. A látásvizsgálaton feltett próba lencsékkel tökéletesen láttam. Az elkészült szemüveggel nem. Visszamentem, ugyanúgy kaptam egy ingyenes látásvizsgálatot, bemérték a szemüveget is, minden tökéletes, csak nekem szokatlan a szemüveg szerintük és ezért nem látok élesen a rosszabbik szememmel szemüveggel. Ki érti ezt? :)
dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!